عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله مطالب مفیدی در زمینه جراحی ابدومینوپلاستی ارائه شد و شما با مطالبی در خصوص این که این نوع عمل جراحی برای چه کسانی مناسب است، آموختید و گفتیم که دو نوع عمل جراحی آبدامنوپلاستی وجود دارد. در این مقاله نی زهمراه ما باشید تا شما را با نحوه ی انجام این عمل جراحی و مراقبت های بعد از آن آشنا کنیم.

توصیه های لازم قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی

در این بخش نکات مهمی که قبل از انجام عمل جراحی باید به آن ها توجه کنید را برای شما آورده ایم.

قبل از هر چیز باید بدانید که افراد سیگاری باید قبل از انجام عمل، سیگار را از حدود دو هفته قبل از عمل، ترک کنند.در واقع اینکه تنها در آن مدت زمان سیگار را کنار بگذارند کافی نیست و باید کاملاسیگار کشیدن را ترک کنند زیرا مصرف سیگار مشکلات زیادی برای بیمار به وجود می آورند و همچنین فرایند بهبود بیماری را آهسته تر و طولانی تر می کند.

توصیه می شود که بعداز عمل جراحی از رژیم های غذایی نامناسب استفاده نکنید و سعی کنید تغذیه متعادل داشته باشید. یک رژیم غذایی سالم می تواند به بهبود بیمار پس ازانجام عمل جراحی بسیارکمک کند.

در مورد هر نوع دارویی که مصرف می کنید حتما با پزشک خود صحبت کنید. پزشک می تواند راهنمایی های لازم را برای شما در خصوص قطع یا ادامه ی مصرف دارو ، قبل یا بعد از عمل جراحی ارائه دهد.

جراحی ابدومینوپلاستی

قبل از انجام عمل جراحی شرایط لازم را در منزل خود مهیا کنید. برای این کار شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • بسته های یخ
  • لباس راحت و گشاد که به راحتی بتوانید آن را بپوشید و دربیاورید.
  • دوش حمام دستی و صندلی حمام

عمل جراحی آبدامنوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این عمل جراحی ابدومینوپلاستی بین یک تا 5 ساعت به طول می انجامد. بسته به شرایط شما بعد از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، ممکن است لازم باشد برای یک شب در بیمارستان بستری شوید.در این عمل جراحی ابدومینوپلاستی بیمار کاملا بیهوش می شود.

مشکلاتی که ممکن است بیمار بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی با آن مواجه شود

 ممکن است بیمار در روز بعد از عمل احساس درد داشته باشد و محل جراحی کمی ورم کرده باشد. برای کاهش درد بیمار، پزشک برای او داروی مسکن تجویز خواهد کرد و راهنمایی های لازم را برای کنترل درد بیمار بیان می کند. اما التهاب ناشی از عمل برای هفته ها یا ماه ها ممکن است وجود داشته باشد. بیمار حتی ممکن است احساس بی حسی یا کشیدگی در شکم خود احساس کند.

اما به طور کلی مانند هر عمل جراحی دیگری، همراه با این عمل جراحی نیز خطراتی ممکن است بیمار را تهدید کند، اما این خطرات احتمالشان کم است و به ندرت اتفاق می افتد. این خطرات عبارتند از : عفونت، خونریزی در زیر پوست یا لخته شدن خون. همچنین برای بیمارانی که دارای گردش خون کندی هستند مانند افراد دیابتی، افرادی که مشکلات قلبی، رویوی یا کبدی دارند، مشکلات بعد از عمل جراحی ممکن است بیشتر شود.

بیمار ممکن است بعد از عمل به اندازه ی مورد انتظار بهبود نیابد و در محل جراحی گوشت یا پوست اضافه به وجود بیاید که این نیازمند انجام یک عمل جراحی دیگر نیز می باشد. البته پزشک شما به منظور تسریع فرایند بهبودی جای زخم ها بعد از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدامات لازم را انجام داده و کرم ها و پمادهای مورد نیاز را برای ترمیم زخم برایتان تجویز خواهد کرد.

جراحی ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی

فرق نمی کند که شما عمل جراحی آبدامنوپلاستی کامل انجام داده اید  یا عمل جراحی جزئی، به هر حال محلی که مرود جراحی قرار گرفته است، بخیخ شده و پانسمان می شود. بنابراین بسیار مهم است که شما حتما به آنچه پزشک برای مراقبت های بعد از عمل به شما توصیه کرده را به دقت مد نظر قرار دهید و آن ها را به درستی انجام دهید تا بتوانید احتمال بروز خطرات گفته شده را به حداقل برسانید.

پانسمان باید به درستی در محل زخم و بخیه ها محکم قرار گرفته باشد. همچنین پزشک به شما خواهد گفت بهترین حالت برای نشستن و دراز کشیدن بیمار چگونه باید باشد که محل جراحی آسیب نبیند و بیمار نیز درد کمتری احساس کند. همچنین از انجام فعالیت های شدید نیز حداقل به مدت دو هفته اجتناب کنید. حتی برای یک ماه باید از بازگشت به محل کار و شروع مجدد کار خودداری کنید تا مطمئن شوید که زخم شما به خوبی التیام یافته است.

به طور کلی آنچه برای بیشتر افراد مهم است بهبود یافتن کامل بعد از انجام عمل جراحی و احساس رضایت از وضعیت جدیدشان می باشد. به این منظور بایستی تلاش کنند تا با رعایت توصیه های پزشک و اندکی بالا بردن آستانه ی تحملشان، تا بهبود کامل محل جراحی حتی الامکان از انجام کارهای و فعالیت های مضر خود داری کنند.

تگ :
ابدومینوپلاستی,جراحی زیبایی شکم

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.