عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم (قسمت اول)

آیا دارای شکمی بزرگ هستید و هنگام نشستن با شکم خود دچار مشکل می شوید؟ آیا حس می کنید تجمع چربی ها بر روی شکم شما باعث شده است که احساس راحتی نداشته باشید. پزشکان برای از بین بردن این گونه چربی ها که بر روی شکم شما تجمع پیدا کرده اند و با رژیم غذایی و انجام انواع حرکات ورزشی شکم از بین نمی رود، جراحی ابدومینوپلاستی را پیشنهاد می کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید در این مقاله تا انتها تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش را همراهی نمائید.

در کلینیک سلامت و دیابت کوروش عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم توسط جناب آقای دکتر مسیح جهانبخش، متخصص جراحی عمومی و دارای بورد تخصصی جراحی انجام می شود.

مختصری در مورد عمل جراحی ابدومینوپلاستی

با استفاده از این عمل جراحی چربی ها و پوست های اضافه شکم شما برداشته می شود، شکم کاملا صاف شده و ماهیچه های شکم شما سفت می شود. البته این را بدانید که این روش کاملا با روش لیپوساکشن متفاوت است. بسته به نیاز شما می توان برای از بین بردن چربی های شکم از این روش ها استفاده کرد.

توجه کنید که عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، یک عمل جراحی بزرگ است و چنانچه تصمیم گرفته اید این عمل جراحی را انجام دهید، خوب است اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید.

ابدومینوپلاستی

عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

  • همه ی خانم ها و آقایانی که می خواهند از سلامت بیشتری برخوردار باشند می توانند برای از بین بردن این چربی های زائد در ناحیه ی شکم از مزایای عمل جراحی ابدومینوپلاستی بهره مند شوند.
  • خانم هایی که چندین زایمان داشته اند و بر اثر آن شکم آن ها دارای پوست اضافه و چربی شده است انجام این عمل جراحی می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.
  • آقایانی که دارای شکمی بزرگ هستند و با انجام انواع حرکات ورشی شکم موفق به از بین بردن این چربی ها نشده اند و یا اگر با رژیم غذایی و ورزش توانسته اند قدری کاهش وزن پیدا کنند و پوست شک آن ها حالت افتاده پیدا کرده است می توانند از روش جراحی ابدومینوپلاستی استفاده کنند.
بیشتر بدانید : عمل جراحی کوچک کردن پستان

چه کسانی نباید جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

  • برای خانم هایی که قصد دارند باردار شوند، جراحی ابدومینوپلاستی مناسب نیست و بهتر است آن را به زمان بعد از زایمان موکول کنند. علت آن است که در خلال انجام عمل جراحی، ماهیچه های عمودی شما کاملا سفت می شود و در آینده در دوران بارداری مجددا این ماهیچه ها از هم جدا می شود.
  • اگر در حال کاهش وزن هستید توصیه می شود که ار انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اجتناب کنید  چرا که با کاهش وزن مجددا شکم شما شل و افتاده می شود. انجام عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی که در حال کاهش وزن هستند، در مراحل نهایی، یعنی زمانی که به وزن ایده آل خود رسیدند توصیه می شود.

بعد از انجام عمل جراحی بر روی شکم شما اثراتی از زخم حاصل از جراحی باقی خواهد ماند. بنابراین چنانچه این مسئله چندان برای شما خوشایند نیست، بهتر است از انجام آن اجتناب کنید. توصیه می شود قبل از هر اقدامی ابتدا با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

ابدومینوپلاستی

چگونه برای انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی مهیا شویم؟

اولین قدم برای انجام عمل جراحی این است که یک پزشک جراح مناسب برای خود مشخص کنید و قبل از هرچیز با او مشورت کنید. زمانی که با پزشک خود ملاقات می کنید، باید در مورد اهداف خود از انجام این عمل جراحی صحبت کنید و مطالبی که در ادامه خواهیم گفت را با پزشک خود عنوان کنید.

انواع روش های ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل : در این نوع عمل جراحی پزشک به طور کامل بخش اضافه ی شکم را از بالای استخوان های لگن جدا می کند و پس از آن به سراغ پوست و بافت های اضافه رفته و آن ها را بر می دارد. در این نوع عمل جراحی ممکن است نیاز به جا به جا کردن بخش پائینی شکم شما باشد و همچنین استفاده از یک لوله برای تخلیه آب و مواد زائد در بخش پائین شکم نیز لازم است.

ابدومینوپلاستی جزئی :  این نوع عمل جراحی برای افرادی مناسب است که دچار چاقی در ناحیه ی زیر ناف خود هستند. در خلال فرایند عمل جراحی، جراح شکم شما را جا بجا نخواهد کرد و  کلا عمل جراحی به مدت بیش از 2 ساعت، بسته به شرایط شما به طول می انجامد.

همراهان گرامی به منظور آشنایی با نحوه ی انجام این عمل جراحی و آگاهی از نحوه ی انجام مراقبت های بعد از عمل آبامنوپلاستی، قسمت دوم همین مقاله را مطالعه نمائید.

تگ :
ابدومینوپلاستی,جراحی ابدومینوپلاستی,جراحی زیبایی شکم,حذف چربی های شکمی

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.