بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی ؛ زایمان طبیعی یا سزارین ؟

اکثر خانم های مبتلا به دیابت بارداری که قند خون آن ها به خوبی کنترل شده است، می توانند زایمان کامل داشته باشند. با این وجود، برخی مواقع دیابت بارداری می تواند عوارضی مانند پره اکلامپسی داشته باشد یا جنین بزرگ تر از حد متوسط شود؛ که این ممکن است باعث شود خانم باردار به زایمان زودرس نیاز داشته باشد؛ به همین دلیل بسیاری از خانم هایی که به دیابت بارداری مبتلا شده اند، مایلند بدانند بهترین زمان زایمان برای آن ها چه زمانی است! به همین دلیل در این مقاله مطالبی را در مورد بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی عنوان نموده ایم. لطفا با پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

حتما بخوانید :

بارداری در زنان دیابتی

کنترل دیابت بارداری ، ضامن سلامت مادر و فرزند

هر آنچه لازم است در مورد مصرف متفورمین در بارداری بدانید

آیا عدد دقیقی برای زایمان هنگام ابتلا به دیابت بارداری وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کارشناسان و متخصصان این حوزه، عدد دقیقی برای میانگین هفته زایمان در خانم های مبتلا به دیابت بارداری مشخص نکرده اند؛ اما اکثر این افراد می توانند بارداری کامل داشته باشند، البته اگر عوارض قابل توجهی در آن ها مشاهده نشود.

در برخی موارد، به منظور حفظ سلامت مادر و نوزاد ممکن است زایمان چند هفته زودتر انجام شود؛ همچنین ممکن است به جای زایمان طبیعی، پزشک زایمان سزارین را توصیه کند؛ این در شرایطی است که جنین بزرگ تر از حد طبیعی باشد و باعث ایجاد مشکلاتی هنگام زایمان طبیعی بشود.

بنابراین به منظور اطلاع از بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی

بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی چه زمانی است؟

به طور کلی، طبق گزارشات به دست آمده از نتایج مطالعات در این حوزه، اکثر افراد مبتلا به دیابت بارداری که دیابت آن ها به خوبی کنترل شده است، می توانند حاملگی کامل داشته باشند، که کارشناسان دوره کامل آن را 37 هفته در نظر می گیرند.

پیش تر گفتیم هیچ اطلاعاتی در مورد زمان دقیق زایمان برای خانم هایی که مبتلا به دیابت بارداری هستند وجود ندارد، بنابراین کارشناسان نمی توانند در مورد میانگین زمان زایمان آن ها مطمئن باشند. با این حال، برای اکثر خانم های بارداری که دچار هیچ گونه عارضه ای در دوران بارداری خود نشده اند، زمان زایمان باید در یک بازه زمانی معمول انجام شود.

لازم است بدانید، ابتلا به دیابت بارداری باعث می‌شود احتمال زایمان سزارین بیشتر شود، حتی اگر هفته های بارداری تکمیل شده باشد و به پایان رسیده باشد. ایا می دانید دلیل آن چیست؟ همچنان با ما همراه باشید.

علت زایمان سزارین در خانم های مبتلا به دیابت بارداری

بسیاری از خانم های باردار که مبتلا به دیابت بارداری شده اند، سوال پرسیده اند که زایمان طبیعی برای آن ها مناسب تر است یا زایمان سزارین ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم برای تعداد بسیار زیادی از خانم های باردار دیابتی امکان زایمان طبیعی وجود دارد، البته در صورتی که به هیچ یک از عوارض مربوط به دیابت بارداری مبتلا نشده باشند؛

اما در برخی از این افراد، به این دلیل که در دوران بارداری، بدن قند زیادی به جنین رسانده است، باعث شده که جنین بزرگ ‌تر از حد معمول رشد کند، یا به اصطلاح پزشکی جنین بزرگ تر از حد متوسط ماکروزومی بشود؛ بنابراین زایمان طبیعی برای آن ها امکان پذیر نیست. جنین بزرگ‌ تر از حد معمول فشار بیشتری بر بدن مادر وارد می کند.

بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی

کلام پایانی : بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی

همانطور که می دانید یکی از انواع دیابت، دیابت بارداری است که خانم ها در دوران بارداری به آن مبتلا می شوند. دلایل متعددی باعث دیابت بارداری می شود و به دنبال آن ممکن است فرد ع.ارضی را مشاهده کند که منجر به زایمان زودرس یا حتی زایمان به روش سزارین بشود.

زمانی که صحبت از زایمان زودرس به میان می آید، خانم های باردار مایلند بدانند بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی چه زمانی است! در این مقاله سعی کردیم به ذکر مطالب مفیدی در این مورد بپردازیم و در نهایت باید بگوییم، زمان دقیقی به عنوان بهترین زمان زایمان برای خانم های دیابتی ، توسط کارشناسان مشخص نشده است و بسته به شرایط و وضعیت فیزیکی خانم باردار، پزشک متخصص در مورد بهترین زمان زایمان و روش زایمان تصمیم گیری می کند.

با آرزوی صحت و سلامتی برای شما عزیزان!

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.