درمان سرطان سینه از طریق جراحی

زمانی که  فرد در مراحل اولیه ی تشخیص ابتلا به سرطان سینه به سر می برد، شرایط بسیار بدی را تجربه می کند چرا که  از لحاظ روحی در موقعیت چندان مطلوبی به سر نمی برد. فرد به محضی که متوجه مشکل خود می شود، حیرت زده می شود و ترس و استرس زیادی بر او غلبه می کند. حتی در بسیاری از موارد بیمار دچار افسردگی بسیار شدیدی می شود و امید خود را از دست می دهد. در چنین شرایطی پزشک متخصص باید بتواند بهترین تصمیم ممکن را بگیرد تا بتواند به نجات جان بیمار کمک کرده و به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن برای درمان او اقدام کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان سرطان سینه از طریق جراحی با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی سرطان سینه | جراحی سرطان پستان

درباره ی درمان سرطان پستان

در این بخش از مقاله مطالبی را در مورد عمل جراحی سرطان پستان و چگونگی انجام آن برای شما بیان خواهیم کرد. همچنان با ما همراه باشید.

درمان سرطان سینه

در درمان سرطان سینه سه حوزه اصلی برای انجام فرایند درمان وجود دارد که این سه عبارتند از :

 • انکولوژی جراحی
 • انکولوژی پزشکی
 • انکولوژی رادیولوژی

که البته درمان بیمار مبتلا به سرطان سینه در هر سه حوزه انجام نمی شود. اما هر کدام از این حوزه های درمانی دارای مزایای خاص خود هستند و به عنوان یک بلوک درمانی محسوب می شوند.هر کدام از روش های درمانی سرطان سینه ممکن است نیازمند ملزومات خاص خود باشد و مدت زمانی که برای انجام هر کدام مورد نیاز است با دیگری متفاوت خواهد بود و بسته به شرایط بیولوژیکی سرطان سینهف نوع عمل و مدت زمان انجام آن، متفاوت می شود. اما اگر بتوان از ترکیبی از روش های درمانی برای درمان سرطان سینه بهره برد، نتایج مطلوب و بهتری می توان به دست آورد.

البته مسئله ی مهم این است که واکنش و نتیجه ی حاصل از درمان برای هر بیمار نسبت به روش های درمانی و عوارض جانبی آن متفاوت خواهد بود. باید بدانید که  تعداد افرادی که از این بیماری نجات پیدا کرده اند بسیار زیاد هستند و این نشان می دهد که حتی با وجود اینکه این بیماری بسیار سخت است و درمان آن نیز دشوار می باشد، اما باز قابل درمان است، به شرطی که کلیه ی مراقبت های لازم نیز انجام شود و به توصیه های پزشک به درستی توجه شود.

عمل جراحی برای درمان سرطان پستان

در حقیقت راه اصلی درمان سرطان سینه، درمان از طریق انجام عمل جراحی است که از طریق آن عامل سرطانی از سینه برداشته می شود. همانطور که گفته شد این عمل جراحی یا به تنهایی یا به همراه روش های درمانی دیگر انجام می شود تا نتیجه ای بهتر داشته باشد. سایر روش های درمانی عبارتند از : شیمی درمانی، هورمون درمانی، پرتو درمانی و درمان به روش هدفگیری.

عمل جراحی سرطان سینه دارای چند فرایند مختلف می باشد که عبارتند از :

 • جراحی با هدف برداشتن کل سینه (ماستکتومی)
 • جراحی برای برداشتن بخشی از بافت سینه (لامپکتومی)
 • جراحی برای برداشتن بافت های نزدیک به غدد لنفاوی
 • جراحی برای گذاشتن مجدد پروتز سینه بعد از برداشتن کامل آن
درمان سرطان سینه

با توجه به میزان پیشرفت سرطان سینه، یکی از این روش های جراحی برای درمان انتخاب می شود.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی کوچک کردن پستان

جراحی سرطان سینه برای چه بیمارانی مناسب است؟

افراد زیادی هستند که این سوال در ذهنشان وجود دارد و می خواهند بدانند که در چه شرایطی برای بیمار مبتلا به سرطان سینه، استفاده از روش جراحی می تواند موثر باشد و پاسخگو است؟ در ادامه به چند مورد از مواردی که برای آن ها درمان از طریق جراحی توصیه می شود اشاره شده است.

 • برای افرادی که سابقه ی ابتلا به سرطان سینه در آن ها به صورت خانوادگی و ژنتیکی وجود دارد، انجام عمل جراحی به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، توصیه می شود.
 • افراد مبتلا به سرطان پستان غیر تهاجمی که شامل افرادی می شود که مبتلا به سرطان تخمدان هستند.
 • افرادی که در مراحل اولیه ابتلا به سرطان پستان قرار دارند
 • ابتلا به سرطان سینه مجدد بعد از انجام عمل جراحی برای درمان سرطان سینه در گذشته
در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع روش های جراحی، برای درمان سرطان سینه آشنا کنیم. چنانچه شما دوست عزیز نیز از جمله افرادی هستید که این نوع عمل جراحی را انجام داده اید، تجربیات مفید خود را از طریق کامنت با دیگر دوستان در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم.
تگ :
جراحی,درمان,سرطان سینه

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.