عوارض دیابت

خوشبختانه با توجه به نتایج نظرسنجی های مختلف تاکنون رضایت بسیار مطلوب شما را تامین نموده ایم.

درمان عوارض دیابت

پیشگیری، تشخیص زود هنگام و مراقبت های لازم، در مورد بیماری دیابت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که مبتلا به دیابت شده اند و به طور مرتب به مدیریت بیماری خود می پردازند و به طور منظم پزشک خود را ملاقات می کنند، کمتر از سایر مبتلایان به دیابت دچار عوارض ناتوان کننده ی  این بیماری نظیر : نابینایی، نارسایی کلیه، قطع عضو و … می شوند. حتی در شرایط بدتری ممکن است بیماران با عوارض حدی تری مانند : رتینوپاتی پرولیفراتیو ، که باعث شکنندگی رگ های خونی روی شبکیه می شود، مواجه شوند. بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به این دسته عوارض ناشی از دیابت بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهید و در صورت بروز این عوارض، برای درمان عوارض دیابت اقدام نمائید. در ادامه شما را با عوارض بیماری دیابت آشنا خواهیم کرد.

kouroshhealth

عوارض بیماری دیابت

نوروپاتی دیابتی : برای درمان نوروپاتی دیابتی ممکن است پزشک، سه دوره دارو تجویز کند که این داروها برای کاهش درد نیز می باشد.

بیماری های قلبی عروقی : در این شرایط، درمان بر اسا اصول مدیریت و کنترل دیابت انجام می شود، مثل : کنترل سطح قند خون، غذا خوردن صحیح ، ورزش و مصرف داروهای دیابت در صورت نیاز.

مشکلات کلیوی : در این شرایط پزشک داردهایی برای بیمار تجویز خواهد کرد که از آسیب بیشتر به کلیه ها جلوگیری شود.

مشکلات چشمی : برای درمان مشکلات چشمی، اغلب از لیزر تراپی، یا انجام عمل جراحی استفاده می شود.

گاستروپارزیس (معده دیابتی) : پزشک شما ممکن است برای کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارویی مانند متوکلوپرامید تجویز کند.

نوروپاتی مثانه : در این شرایط ممکن است دارویی مانند اورکولین برای فرد تجویز شود که به مثانه در تخلیه ادرار کمک کند. پزشک شما ممکن است یک نوع آنتی بیوتیک نیز تجویز کند تا عفونت مثانه کنترل شود.

هیپوگلیسمی (قند خون پایین) : در این شرایط برای بالا بردن سطح قند خون باید فوراً یک ماده قندی بخورید یا بنوشید. در هیپوگلیسمی به ندرت قند خون ممکن است آنقدر پایین بیاید که باعث بیهوش شدن فرد شود.

زخم پای دیابتی : درمان در این شرایط به خود زخم بستگی دارد. ممکن است زخم مربوط به نسوخ پا باشد و یا عفونت کرده و به استخوان نیز سرایت کرده باشد. در این شرتیط پزشک شما عفونت را پاک کرده و هر بافت مرده را از سطح پوست و نسخ پا جدا می کند. اگر زخم عمیق باشد ، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. همچنین ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود.

و …

راه های ارتباطی

  • ۰۳۱.۳۶۶۴۳۴۴۴

  • kouroshhealth.com

  • اصفهان، خیابان شیخ صدوق، خیابان شیخ مفید، نبش کوچه 5

ساعات مراجعه به کلینیک

شنبه تا چهارشنبه 20:30 – 8:30
پنجشنبه 13:00 – 8:30

واحدهای کلینیک

  • واحد دیابت

  • واحد قلب و عروق

  • واحد غدد

  • واحد نفرولوژی

  • واحد چشم پزشکی و اپتومتری

  • واحد داخلی

به روز باشید…