آمادگی های لازم برای بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان

هنگامی که با دیابت نوع 1 یا دیابت نوع 2 زندگی می کنید، اگر تحت شرایطی به هر دلیل نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشید، داشتن آمادگی های لازم از ضروریات است. به عبارت دیگر با وجودی که می توان دیابت را با کمک پزشکان متخصص با موفقیت مدیریت کرد، اما حوادث یا موارد اضطراری دیگری ممکن است اتفاق بیفتد که مربوط به دیابت نمی باشد ولی باعث شود فرد در بیمارستان بستری شود. در چنین شرایطی بهتر است فرد با مهم ترین نکات در ارتباط با بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان آشنا باشد. لطفا با پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید تا از این نکات مطلع شوید.

حتما بخوانید :

عمل جراحی برای درمان دیابت نوع 2

بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان

اگر به دیابت مبتلا هستید، قبل از بستری شدن در بیمارستان بهتر است آمادگی های لازم را داشته باشید؛ در این راستا لازم است نکاتی مهم را بدانید؛ پس این بخش از مقاله را با دقت مطالعه کنید.

با تیم مراقبت خود صحبت کنید

قبل از بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان  ، بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که با کلیه اعضای تیم مراقبت پزشکی خود تماس بگیرند؛ تیم مراقبت دیابت می تواند شامل پزشک، جراح، پرستار و هرکس دیگری باشد که در مدیریت دیابت شما نقش دارد. این امر به جلوگیری از عوارض احتمالی ناشی از دیابت، به فرد کمک می کند.

بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان

برخی از سوالاتی که می توانید از تیم مراقبت خود بپرسید شامل موارد زیر می باشد :

  • زمان مصرف دارو چگونه تغییر خواهد کرد؟
  • سطح قند خون من قبل از عمل چقدر باید باشد؟
  • آیا کسی در بیمارستان برای تزریق انسولین به من کمک خواهد کرد؟
  • آیا وقتی در بیمارستان هستم می توانم از پمپ انسولین استفاده کنم؟

لوازم تان را با خود بیاورید

برای بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان ، لازم است لوازم و تجهیزات مورد نیاز همراه آن ها باشد. به بیماران دیابتی توصیه می شود که حتما مطمئن شوند هر آنچه ممکن است در بیمارستان به آن نیاز پیدا کنند همراه خود ببرند. وسایل و لوازمی از قبیل :

  • دستگاه اندازه‌گیری قند خون : در بیمارستان قطعا قند خون فرد کنترل خواهد شد، اما کار هوشمندانه تر این است که در هر صورت خود را مجهز کنند.
  • خوراکی : بسته به مدت زمانی که در فرد در بیمارستان می ماند، استفاده از میان وعده ها برای حفظ قند خون در محدوده هدف بین دوزهای انسولین می تواند مفید باشد.
  • پرونده پزشکی و برنامه غذایی : داشتن فهرستی که شرح حال پزشکی فرد دیابتی را نشان می دهد، می تواند به مسئولین بیمارستان در ارائه خدمات و مراقبت های لازم کمک کند. بهتر است یک برنامه غذایی مکتوب و متناسب با شرایط فرد همراه او باشد.
  • داروها : بیمارستان ها همیشه انواع انسولین یا داروهای دیابت را ندارند. به همین دلیل لازم است حتما داروهایی که برای مراقبت از دیابت فرد نیاز است همراه او باشد.
بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان

البته ناگفته نماند، بسته به نوع بستری شدن بیماران دیابتی در بیمارستان ، یعنی اینکه به چه مدت زمان برای درمان نیاز داشته باشند، و اینکه درمان آن ها سرپایی باشد یا نه، لوازم و وسایلی که لازم است همراه داشته باشند نیز متفاوت خواهد بود.

کلام پایانی : آمادگی های لازم برای بستری کردن بیماران دیابتی در بیمارستان

برای بیماران دیابتی، مهم ترین مسئله این است که قند خون آن ها همیشه در محدوده ی قند خون هدف باشد؛ بنابراین مدیریت قند خون آن ها همیشه مهم ترین مسئله است. بنابراین اگر به هر دلیل بیمار دیابتی نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد، لازم است برای بستری کردن بیماران دیابتی در بیمارستان اقدامات لازم صورت گیرد.

به این دلیل که وقتی فرد در بیمارستان بستری می شود، این احتمال وجود دارد که قند خون او به دلیل استرس و نگرانی بالا برود و دچار مشکلاتی در ارتباط با دیابت بشود. علاوه بر این برخی از داروها نیز می تواند سطح قند خون فرد را بالا ببرد یا پایین آورد؛ بنابراین بهتر است هر فرد دیابتی از نکاتی که در این مقاله ذکر شد کاملا آگاه باشد.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.