آیا ممکنه انسولین من قطع بشه ؟ قطع انسولین با استفاده از لیزر کم توان LLT

چاقی به عنوان یک بیماری مزمن پیچیده و چند عاملی شامل اجزای محیطی (اجتماعی و فرهنگی)، ژنتیکی، فیزیولوژیک، متابولیک، رفتاری و روانی تعریف می شود؛ با این حال متداول ترین تعاریف چاقی بر اساس BMI می باشد که برابر است با، وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر. چاقی در کل دنیا به عنوان یکی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری‌های مزمن شناخته شده است. یکی از این بیماری های متابولیک و مزمن بیماری دیابت است. همانطور که می دانید شایع ترین نوع دیابت، دیابت نوع 1 و 2 می باشد. افراد مبتلا به دیابت نوع 1 برای تنظیم سطح خونشان لازم است انسولین مصرف کنند و سوالی که مرتبا از ما پرسیده می شود این است که آیا ممکن است انسولین من قطع بشود؟ در پاسخ به سوال این عزیزان در این مقاله مطالبی را در مورد قطع انسولین با استفاده از لیزر تراپی آورده ایم. همچنین خانم دکتر مژگان دادخواه پزشک دیابت کلینیک سلامت و دیابت کوروش به طور کامل در مورد تاثیر لیزر کم توان بر کاهش مصرف انسولین توضیحاتی را ارائه داده اند، لطفا با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید :

چگونه BMR خود را محاسبه کنیم؟

مهم ترین باورها و تصورات غلط درباره انسولین

برای کنترل دیابت ، چه زمان باید قرص یا انسولین تزریقی مصرف کرد؟

آیا لیزر تراپی می تواند باعث قطع انسولین شود؟

همانطور که می دانید شایع ترین نوع دیابت در میان افراد، دیابت تیپ 1 و دیابت تیپ 2 می باشد. افرادی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستند، وابسته به مصرف انسولین می باشند و لازم است که درساعات مشخصی از شبانه روز با توجه به میزان قند خونشان، انسولین مصرف کنند. اما سوالی که وجود دارد این این است که آیا ممکن است که مصرف انسولین در این افراد قطع شود؟ در ادامه در مورد روش های قطع انسولین مطالب مفیدی ذکر کرده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

قطع انسولین با استفاده از پیوند پانکراس

یکی از روش های درمانی که می توان با استفاده از آن دیابت نوع 1 را درمان کرد و مصرف انسولین را قطع کرد، استفاده از روش پیوند پانکراس است که متاسفانه در موارد بسیار نادر این روش جوابگو خواهد بود چرا که بیمار را دچار عوارضی خواهد کرد و بنابراین برای همه ی افراد قابل استفاده نیست.

در غیر این صورت تا به حال گزارشی از قطع انسولین در افراد مبتلا به دیابت تیپ 1 نبوده، اگر چه می توان با تغییر سبک زندگی مصرف انسولین را به حداقل رساند؛ با این وجود نیاز به یک مقدار پایه انسولین وجود دارد.

لیزر تراپی برای کاهش مصرف انسولین

LLLT یا لیزر کم توان به عنوان یک ابزار مهم برای کنترل فرآیند التهابی استفاده می شود که اثر ضد التهابی آن مورد مطالعه قرار گرفته و گزارشات ارائه شده بیانگر نتایج مثبتی بوده است.

در دیابت نوع 2 که عامل اصلی آن شیوه ی نادرست زندگی است و ژنتیک هم در ابتلا به این نوع دیابت نیز دخیل می باشد، استفاده از رژیم غذایی مناسب به همراه میزان کافی تحرک و ورزش مناسب و گاهی مصرف انسولین، سطح قند خون فرد تنظیم خواهد شد.

قطع انسولین

در کلینیک سلامت و دیابت کوروش با استفاده از لیزرتراپی کم توان یا Low Level Laser Therapy (LLT) نیاز به مصرف انسولین در بیماران دیابتی به طرز چشم گیری کاهش یافته است، همچنین مواردی از قطع مصرف انسولین مشاهده شده است.

البته ناگفته نماند که افراد مبتلا به دیابت تیپ 1 ، همچنان نیاز به مقدار کمی از مصرف انسولین طولانی اثر خود هستند.

بررسی ها نشان داده است که لیزر درمانی با استفاد از لیزر کم توان (LLLT) باعث بهبود عملکرد پانکراس می شود، همچنین به درمان کبد چرب کمک می کند و باعث کاهش التهابات داخلی شده و به این ترتیب باعث می شود فرد به میزان کمتری نیاز به مصرف انسولین داشته باشد؛ به خصوص در دیابت تیپ 2 باعث قطع انسولین بشود.

رضایت مراجعه کننده عزیز به کلینیک کوروش از لیزر درمانی برای کاهش مصرف انسولین، بهبود درد مفاصل و ... را مشاهده نمایید.

بعد از لیزر درمانی ، قطع انسولین تا چه زمان امکان پذیر است؟

تا زمانی که بیماران مبتلا به دیابت تیپ 2 کنترل صحیحی روی قند خود داشته باشند و سطح گلوکز خونشان را به میزان هدفی که برای آن مشخص شده است برسانند و نگه دارند، اثر لیزر درمانی و قطع انسولین برای مدت زمان طولانی و حتی تا یک سال برای فرد باقی می ماند.

اما بعد از آن با توجه به اینکه دیابت یک بیماری پیش رونده است ممکن است قند خون بیمار دوباره افزایش پیدا کند که برای حل این مشکل فرد دیابتی مجددا نیاز به لیزر درمانی دارد اما به صورت چند دوره با فاصله های زمانی طولانی و مشخص و با مقدار کمتر تا اثر لیزرتراپی و قطع انسولین همچنان برای فرد باقی بماند.

کلام پایانی در مورد قطع انسولین با لیزر کم توان

در این مقاله به نکاتی مهم در مورد اثر بخشی لیزر کم توان برای قطع انسولین در بیماران مبتلا به دیابت تیپ 1 و تیپ 2 اشاره کردیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. لطفا جهت دریافت مشاوره و رزرو نوبت با کلینیک سلامت و دیابت کوروش تماس بگیرید.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.