آیا می دانید ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد؟ عوارض ابدومینوپلاستی

درباره ابدومینوپلاستی چه می دانید؟ حتما می دانید که این عمل جراحی، یکی از انواع روش های لاغری تهاجمی برای برداشتن چربی و پوست اضافی شکم و همچنین سفت کردن عضلات دیواره شکم و صاف شدن آن می باشد. ابدومینوپلاستی با نام تامی تاک نیز شناخته می شود. آیا می دانید عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟ در این مقاله با پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید تا با مطالب مفیدی در این زمینه آشنا شوید.

حتما بخوانید : انواع روش های لاغری و درمان چاقی موضعی در کلینیک کوروش

عوارض عمل جراحی پیکرتراشی

درمان عوارض لیپوماتیک با لیزرتراپی

عوارض ابدومینوپلاستی : مختصری در مورد ابدومینوپلاستی

همانطور که گفتیم تامی تاک یا ابدومینوپلاستی ، نوعی عمل جراحی زیبایی برای بهبود شکل ناحیه شکم و پهلوها است که می تواند شامل برداشتن پوست شل اضافی و چربی های شکمی باشد. در حقیقت هدف اصلی از انجام ابدومینوپلاستی ، از بین بردن پوست اضافه و چربی تجمع یافته ناحیه شکم است که از طریق ورزش و رژیم غذایی قابل برداشتن نیست؛ به عنوان مثال، پوست اضافی ناشی از بارداری یا کاهش وزن زیاد! ابدومینوپلاستی بیشتر جنبه ی زیبایی دارد.

اگر قصد دارید عمل جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهید، توصیه می شود چند فاکتور مهم را در ارتباط با این عمل جراحی در نظر داشته باشید، از جمله عوارض ابدومینوپلاستی .  در ادامه به ذکر این نکات پرداخته ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

قبل از اینکه به ذکر عوارض ابدومینوپلاستی بپردازیم، بهتر است بدانید این عمل جراحی چگونه انجام می شود. عمل جراحی ابدومینوپلاستی به دو روش، و تحت بیهوشی کامل انجام می شود؛ ابدومینوپلاستی جزئی و ابدومینوپلاستی کلی.

این عمل جراحی بین 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد و بسیاری از افرادی که این عمل را انجام می دهند، نیاز دارند که چند شب در بیمارستان بمانند. احتمالاً پس از بیهوشی، فرد احساس درد خواهد داشت که بر اساس تشخیص پزشک ممکن است نیاز به مصرف داروی مسکن باشد.

عوارض ابدومینوپلاستی

مرحله ریکاوری یا بهبودی پس از عمل ابدومینوپلاستی

پس از انجام عمل جراحی، فرد حدود 4 تا 6 هفته نیاز به استراحت دارد و لازم است از کار و ورزش دست بکشد. توجه داشته باشید که تا چند هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی  امکان رانندگی کردن نیز وجود ندارد و همانطور که گفتیم حدود 6 هفته طول می کشد تا فرد به طور کامل بهبود یابد و تاثیر کامل عمل جراحی شکم را مشاهده کند.

طی این 6 هفته فرد باید نوع خاصی از کرست یا شلوار مخصوص کنترل شکم را بپوشد تا پوست شکم به خوبی ترمیم شود و تورم کاهش یابد. در این مدت هنگام خوابیدن نباید زانوها خم شود تا از وارد آمدن فشار به بخیه ها جلوگیری شود.

پس از چند هفته احتمالاً لازم است فرد برای ویزیت بعدی جهت بررسی شرایط خود، به پزشک مراجعه کند.

اکنون ممکن است بپرسید عوارض ابدومینوپلاستی چیست و چگونه ممکن است فرد پس از انجام این عمل جراحی با عوارض ناشی از آن مواجه شود؟! در ادامه به این مورد پرداخته ایم؛ همراه ما باشید.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

تصمیم برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی ، امری کاملا شخصی است. در حقیقت فرد با در نظر گرفتن مزایای از بین بردن چربی های انباشته شده در شکم و پهلو، و عوارض احتمالی ناشی از آن می تواند تصمیم بگیرد آیا تمایل به انجام این عمل جراحی دارد یا نه!

از افرادی که تمایل دارند این عمل جراحی را انجام دهند، خواسته می شود فرم های رضایت نامه ای را تکمیل و امضا کنند تا اطمینان حاصل شود که از روش انجام عمل جراحی و خطرات و عوارض ابدومینوپلاستی کاملاً آگاهی دارد.

عوارض ابدومینوپلاستی می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • خطرات و عوارض مربوط به بیهوشی
 • مشکل عدم تقارن در ناحیه شکم
 • خون ریزی
 • ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 • بافت چربی موجود در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 • تجمع مایع (سروما)
 • ایجاد عفونت
 • بی حسی یا سایر تغییرات حسی در پوست
 • درد مداوم
 • فرایند بهبود ضعیف زخم
 • امکان تجدید نظر و انجام عمل جراحی مجدد
 • شلی مکرر پوست
 • تغییر رنگ پوست و/یا تورم طولانی مدت
 • حصول نتایج زیبایی کمتر از حد مطلوب
 • به جا ماندن اثر زخم ها به شکل نامطلوب
عوارض ابدومینوپلاستی

در صورت انجام عمل جراحی جزیی، ممکن است برای همیشه یک اسکار در قسمت تحتانی شکم باقی بماند و اگر ابدومینوپلاستی کامل انجام شده باشد، جای زخمی در اطراف ناف باقی می‌ماند.

همچنین علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره کردیم، پس از ابدومینوپلاستی ، این عوارض بسیار شایع است : احساس ناراحتی و کشیدگی در شکم هنگام راست ایستادن؛ درد و کبودی در ناحیه شکم؛ احساس بی حسی در برخی نواحی شکمی؛ یک تورم موقت پر از مایع در قسمت بالایی جای اسکار.

البته در 6 هفته اول ممکن است اسکارهای قرمز و برجسته وجود داشته باشد که در نهایت محو می شوند.

عوارض ابدومینوپلاستی می تواند شامل این موارد باشد؛ بنابراین این مسئله بسیار مهم است که قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل جراحی، با در نظر عوارض ابدومینوپلاستی ، تمام سوالات خود را مستقیماً با جراح خود مطرح کنید.

عوارض ابدومینوپلاستی : اگر پس از انجام عمل جراحی با مشکل مواجه شدیم چه کنیم؟

به هر حال بروز مشکلات مختلف، چه مشکلات کوچک و چه مشکلات جدی پس از هر نوع عمل جراحی ممکن است پیش بیاید. عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نیز از این قائده مستثنی نیست. گاهی اوقات جراحی زیبایی نیز ممکن است نتایجی داشته باشد که دور از انتظار است. در چنین شرایطی بهترین کاری که می توان انجام داد چیست؟

نکته ی مهمی که در اینجا مطرح می شود این است که به هر حال شما قبل از انجام عمل جراحی فرم رضایت نامه ای را پر کرده و آن را امضا کرده اید. بنابراین حتما دقت کنید که به چه مرکزی برای انجام عمل جراحی مراجعه می کنید! قبل از هر اقدامی از خود بپرسید آیا این مرکز معتبر است؟ آیا کادر درمان آن مجرب و قابل اعتماد هستند؟ و ... . به طور کلی قبل از هر چیر از صحت عملکرد و اعتبار آن مرکز اطمینان حاصل کنید.

با این وجود، در صورت مواجهه با عوارض جدی ابدومینوپلاستی یا احساس درد شدید و علائم غیرمنتظره، باید در اسرع وقت با کلینیکی که در آن عمل انجام شده است تماس بگیرید و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید.

یا اگر ابدومینوپلاستی انجام داده اید و از نتیجه عمل زیبایی راضی نیستید، یا فکر می کنید که این عمل به درستی انجام نشده است، باید موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

عوارض ابدومینوپلاستی

یک توصیه مهم بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی

اکنون که با نحوه انجام این عمل جراحی و عوارض ابدومینوپلاستی آشنا شدید، بد نیست به این نکته ی بسیار مهم هم توجه داشته باشید! طی نظرسنجی به عمل آمده از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند، نتایج نشان داده است اکثر افراد پس از انجام این عمل جراحی از ظاهر جدید خود احساس رضایت داشته اند؛ با این حال، ممکن است تا ماه ‌ها پس از عمل جراحی ممکن است حالت عادی نداشته باشند.

توصیه مهم پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی این است که حتما از دستور پزشک خود پیروی کنید، رژیم غذایی مناسب داشته باشید و ورزش را فراموش نکنید. برای حفظ ظاهر جدیدتان، توجه به این نکات بسیار مهم است.

کلام پایانی : عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

در این مقاله به ذکر توضیحات مختصری در مورد ابدومینوپلاستی یا عمل جراحی تامی تاک پرداختیم و گفتیم این روش یکی از انواع روش های تهاجمی برای برداشتن چربی های تجمع یافته و پوست اضافه اطراف شکم است. همچنین عوارض ابدومینوپلاستی را عنوان کردیم و گفتیم پس از انجام عمل جراحی ممکن است چه مشکلاتی برای فرد پیش بیاید. به این ترتیب شما می توانید با بررسی کامل و دقیق مواردی که ذکر شد، همچنین با مشورت با پزشک متخصص، برای انجام عمل جراحی تصمیم بگیرید.

در کلینیک تخصصی سلامت و دیابت کوروش، لاغری شکم و پهلو به روش ابدومینوپلاستی انجام می شود. لطفا جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

از همراهی همیشگی تان صمیمانه سپاسگزاریم.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.