تشکیل پرونده دیابت در کلینیک سلامت و دیابت کوروش

در مقالات قبلی مطالبی را گفتیم در ارتباط با ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی؛ و به این دلیل که انسولین قلمی در کشور کمیاب شده بود، وزارت بهداشت اعلام کرد که افراد دیابتی فقط در صورتی می توانند انسولین مورد نیاز خود را دریافت کنند که مشخصات آن ها در سیستم ثبت شده باشد. برای این منظور لازم است که که عزیزان دیابتی حتما برای تشکیل پرونده دیابت نیز اقدام نمایند. به علاوه برای دریافت واکسن کرونا نیز لازم است که افراد مبتلا به دیابت در یکی از مرکز دیابت، پرونده داشته باشند. برای آگاهی از جزئیات مربوط به تشکیل پرونده دیابت با تیم پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

چرا تشکیل پرونده دیابت لازم است؟

دوست عزیز، شما چند سال است که به دیابت مبتلا شده اید؟ چقدر پیگیر بیماری خود هستید و تا چه حد با عوارض آن درگیر هستید؟

شما قطعا از عوارض دیابت آگاهی کامل دارید و می دانید که عدم تلاش برای کنترل صحیح قند خون، می تواند چه عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

به همین دلیل لازم است که حتما برای انجام آزمایشات لازم و چکاپ قند خون و سایر مشکلات متابولیک و ... به پزشک دیابت مراجعه کنید و پس از اینکه از وضعیت خود آگاه شدید برای درمان و کنترل قند خون خود از پزشک تان کمک بخواهید.

تشکیل پرونده دیابت

شروع این فرایند مستلزم تشکیل پرونده دیابت است. یعنی قبل از هر چیز شما می توانید به مرکز مربوطه برای تشکیل پرونده مراجعه کنید.

کلینیک سلامت و دیابت کوروش ،متشکل از واحدهای مختلفی می باشد که هرکدام به مشکل خاص بیماران رسیدگی می کند و از جمله این واحدها، واحد دیابت و زخم است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک سلامت و دیابت کوروش برای تشکیل پرونده دیابت راهنمایی های لازم را از پرستاران و پزشکان دیابت دریافت نموده و تحت نظر پزشکان دیابت با رعایت اصو مربوطه قند خون خود را کنترل نمائید تا از عوارض ناشی از آن در امان بمانید.

مزیت های تشکیل پرونده دیابت چیست؟

بسیاری از بیماران از ما سوال پرسیده اند که چرا لازم است تشکیل پرونده بدهیم؟ و انجام این کار چه ضرورتی دارد؟

ما پاسخ این سوال شما عزیزان را با مطرح نمودن سوال دیگری آغاز می کنیم. سوال ما از شما این است که آیا می دانید که در پرونده دیابت شما چه مواردی ثبت می شود؟

آنچه در پرونده دیابت بیماران دیابتی ثبت می شود، کلیه ی اطلاعات مربوط به بیمار از ابتدای روند درمان تا زمان فعلی است. در حقیقت پس از انجام یک آزمایش کلی از بیمار، کلیه ی سوابق او مربوط به بیماری های زمینه ای، بیماری هایی که جنبه ی وراثتی داشته و ... در ارتباط با بیمار در پرونده ثبت می شود و از آن زمان به بعد روند معالجه بیماری، داروهایی که مصرف می کند ، روند بهبود بیماری و ... در پرونده ی او ثبت می شود.

تشکیل پرونده دیابت

به این ترتیب بیمار در هر بار مراجعه به پزشک دیابت، در صورتی که قبلا تشکیل پرونده دیابت داده باشد، روند درمان بهتر و سریع تری خواهد داشت و از آن مهم تر، پزشک با مراجعه به سوابق بیمار ، می تواند در هر بار مراجعه روش درمان بهینه تر و داروهای موثرتری را برای او تجویز کند.

البته در حال حاضر با وجود بیماری همه گیر کوید 19 و شروع واکسیناسیون بیماران دیابتی عزیز، برای مراجعه به مراکز مربوطه و دریافت واکسن کرونا لازم است که حتما بیمار دیابتی پرونده دیابت داشته باشد.

 پس دوستان عزیز، چنانچه تا کنون برای تشکیل پرونده دیابت اقدام ننموده اید، زمان را از دست ندهید و با در دست داشتن مدارک لازم هم اینک برای تشکیل پرونده دیابت به صورت حضوری به کلینیک سلامت و دیابت کوروش مراجعه کنید.

مدارک  لازم جهت تشکیل پرونده دیابت

  • کارت ملی
  • دفترچه بیمه
  • مدارک و سوابق پزشکی

شما پس از تشکیل پرونده دیابت ، نه تنها در هر بار مراجعه به کلینیک با مشکل خاصی در ارتباط با سوابق بیماری خود مواجه نخواهید شد، بلکه، می توانید برای ثبت نام و مراجعه دریافت واکسن کرونا هرچه سریع تر اقدام نمائید.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.