ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك

مشکل فتق چیست و چگونه اتفاق می افتد؟ آیا می دانید که فتق می تواند در هر ناحیه ای از شکم به وجود آید؟ ممکن است شما در مورد فتق در کشاله ران مطالبی شنیده باشید. آیا در مورد بادفتق تا کنون مطالعه کرده اید؟ در مورد فتق اینگوینال دوطرفه چیزی می دانید ؟ با روش ترمیم این نوع فتق از طریق عمل لاپاراسکوپی آشنا هستید؟ که اگر مایلید تا در مورد ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك مطالب مفیدی بدانید تا پایان با تیم پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید و این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

فتق چیست؟

در داخل شکم شما اعضایی از قبیل : قلب، کلیه، کبد، روده و...قرار گرفته است و برخی از این اعضا توسط رباط ها در جای خود ثابت شده اند و برخی دیگر مانند روده ها در داخل شکم آزادانه در حال حرکت هستند. همانطور که می دانید پوست شکم از چند لایه تشکیل شده است. زمانی که به دلیل فشار زیاد پوست داخل شکم آسیب ببیند، اعضا داخلی از طریق این آسیب کوچک به پوست شکم وارد می شود و مشکل فتق یا Hernia به وجود می آید و اصطلاحا به آن باد فتق گفته می شود. اما گاهی این نوع فتق به صورت مادرزادی در افراد وجود دارد اما در بزرگسالان به علت ضعیف شدن تدریجی جدار شکم فتق به وجود می آید. آیا می دانید چگونه می توان فتق را درمان کرد و راه درمان فتق چیست؟ با استفاده از روش لاپاراسکوپی می توان فتق را درمان کرد. در ادامه در مورد درمان یا ترمیم فتق اینگوینال دو طرفه لاپاراسکوپیک مطالب بیشتری را خواهیم گفت.

ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك

ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك

ترمیم فتق به روش لاپاراسکوپی، دقیقا شبیه به دیگر پروسه های لاپاراسکوپی می باشد. پس از بیهوشی عمومی یک برش ساده در بخش پائین ناف ایجاد می شود. سپس پزشک شکم را پر از هوا می کند که بتواند ارگان های داخل شکم را ببیند. یک شی ظریف و نورانی به نام لاپاراسکوپ از طریق این برش وارد شکم می شود تا به وسیله ی آن ترمیم فتق انجام بشود.

قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی ترمیم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك باید نکاتی را در نظر بگیرید، به طور مثال آیا فتق نهفته است یا نه؟ یا به طور کلی ابتدا باید شرایط عمومی فرد مبتلا را سنجید و در صورت نیاز قبل از عمل اقدامات لازم را انجام داد.

در کلینیک سلامت و دیابت کوروش کلیه ی خدمات جراحی عمومی و تخصصی با همکاری جراحان مجرب و کار آزموده جناب آقای دکتر مسیح جهانبخش و جناب آقای دکتر محمد علی شاه نظری،  انجام می شود.

ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك چه تفاوتی با روش عمل باز دارد؟

 • ترمیم لاپاراسکوبی فتق نیاز به ایجاد چند برش کوچک، به جای یک برش بزرگ در روش جراحی باز دارد.
 • ترمیم فتق اينگوينال در دو طرف، در روش لاپاراسکوپیک همزمان می تواند انجام شود، بدون این که نیاز به ایجاد برش اضافه و بزرگ تری باشد.
 • جراحی لاپاروسکوپی به جراح این اجازه را می دهد تا هر دو ناحیه کشاله ران و همه نقاط فتق را بررسی کند.
 • جراحی لاپاراسکوپی نیاز به بیهوشی عمومی دارد در حالی که عمل جراحی باز می تواند از طریق بیهوشی موضعی، عمومی و نخاعی انجام شود.

پس از جراحی ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك

اکثر افرادی که عمل ترميم فتق اينگوينال انجام می دهند در همان روز از بیمارستان مرخص شده و به مدت یک هفته مراحل بهبود را در منزل می گذرانند و پس از گذشت یکی دو هفته  می توانند به انجام فعالیت های عادی خود و حتی انجام حرکات ورزشی بپردازد.

ترميم فتق اينگوينال دوطرفه لاپاراسكوپيك عمل ترمیم فتق اینگوینال دوطرفه لاپاراسکوپیک توسط متخصص جراحی عمومی جناب آقای دکتر مسیح جهانبخش انجام شده است.

چرا لازم است عمل ترميم فتق اينگوينال انجام شود؟

علت اصلی انجام عمل جراحی برای ترميم فتق اينگوينال این است که وجود فتق باعث ایجاد درد می شود و به خصوص در کودکان توصیه می شود که حتما عمل ترمیم فتق انجام شود.

جراحی ترمیم  فتق اينگوينال برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • در گذشته تجربه عمل جراحی فتق داشته باشید
 • توانایی تحمل بیهوشی عمومی را نداشته باشد
 • اختلالات خونریزی نظیر هموفیلی و...داشته باشید.
 • در حال مصرف داروهایی باشد که از لخته شدن خون جلوگیری می کند.
 • در گذشته تجربه چندین جراحی شکمی داشته باشد.
 • فرد مبتلا به بیماری های شدید ریوی باشد
 • فرد باردار باشد
 • فرد بسیار چاق باشد

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

تگ :
عمل لاپاراسکوپی,فتق,فتق اینگوینال دوطرفه

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.