همانطور که می دانید، مدتی است که انسولین قلمی در کشور کمیاب شده و این مسئله بیماران دیابتی را با مشکل مواجه کرده است. به همین دلیل وزارت بهداشت در صدد حل این مشکل برآمده و تمهیداتی اندیشیده است که طی آن افراد دیابتی بتوانند به راحتی انسولین قلمی دریافت کنند. برای این منظور لازم است که آن ها در سامانه ای که وزارت بهداشت مشخص نموده است، ثبت نام کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی در این مقاله تا انتها با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

حتما بخوانید : نحوه تزریق انسولین زیر نظر مشاور کلینیک کوروش

چرا انسولین قلمی کمیاب شد؟

قطعا این سوال شما دوست عزیز هم می باشد که چرا انسولین قلمی در کشور کمیاب است؟! برخی مسئولان معتقدند که کمبود انسولین به دلیل توزیع نامناسب این دارو می باشد و عده ای دیگر دلیل آن را واردات دارو با ارز دولتی می دانند.

ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی

راهنمایی های لازم جهت ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی

برای حل این مشکل، وزارت بهداشت از افراد دیابتی خواسته است تا تا در سامانه مدیریت بیماری های تادر ثبت نام کنند. برای ثبت نام در این سامانه ابتدا لازم است که به این سامانه  مراجعه نموده و ثبت نام نمایند و اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد نمایند.

توجه نمائید! لازم است تمامی بیماران دیابتی که انسولین قلمی استفاده می کنند، به مراکز تخصصی مشخص شده از سوی دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه نمایند و اطلاعات خود را در سامانه مدیریت بیماری های نادر RDA ثبت نمایند.

چه کسانی می توانند انسولین قلمی دریافت کنند؟

افراد دیابتی توجه نمایند که در ماه های آینده و به مرور، تنها کسانی می توانند انسولین قلمی دریافت کنند که مشخصاتشان در سامانه ثبت شده باشد.

دانشگاه های علوم پزشکی مراکزی را به عنوان مرکز تخصصی ثبت نام انسولین اعلام می کنند که دیابتی های عزیز می توانند از آن مراکز انسولین قلمی دریافت کنند.

افراد دیابتی به مدت یک ماه فرصت دارند که نام و مشخصات خود را در سامانه مدیریت بیماری های نادر ثبت کنند. این مدت زمان ممکن است تمدید نیز بشود؛ اما بهتر است که این افراد هر چه سریع تر برای ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی

چرا ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی در سامانه مدیریت بیماری های نادر RDA ؟

ممکن است دوستان عزیز دیابتی بپرسند که چه لزومی دارد که حتما در این سامانه ثبت نام کنیم؟! در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که اگر شما قبلا هم انسولین قلمی دریافت می کردید، اکنون لازم است که در سامانه ثبت نام کنید؛ به این دلیل که قرار است توزیع انسولین قلمی از این به بعد کاملا ساماندهی شود و لازم است که همه ی افراد دیابتی، یک بار در سامانه ثبت نام کرده باشند و اسمشان در سامانه موجود باشد.

دریافت حواله انسولین قلمی

افراد دیابتی پس از ثبت نام در سامانه مدیریت بیماری های نادر RDA ، موفق به دریافت حواله انسولین قلمی می شوند. در این حواله نام داروخانه ذکر نشده است و بیمار هر ماه با در دست داشتن این حواله ئ نسخه خود، به داروخانه های واقع در محدوده سکونت خود مراجعه نموده و برای دریافت سهمیه انسولین خود اقدام می نماید.

در ادامه لیست مراکز دریافت انسولین قلمی در استان اصفهان را مشاهد خواهید کرد.

لیست مراکز دریافت انسولین قلمی در استات اصفهان

ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی

ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی

همانطور که ملاحظه می نمائید، کلینیک سلامت و دیابت کوروش به عنوان یکی از مراکز دریافت انسولین قلمی در استان اصفهان ثبت شده است و شما می توانید برای دریافت انسولین به کلینیک کوروش نیز مراجعه نمائید. ما با کمال میل آماده ی ارائه خدمات برای شما عزیزان هستیم.

مدارک لازم جهت ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی در کلینیک کوروش اصفهان:

1. کارت ملی

2. دفترچه بیمه

3. آخرین نتیجه آزمایش

سخن پایانی

به منظور ساماندهی توزیع انسولین قلمی ، وزارت بهداشت از کلیه ی بیماران دیابتی درخواست نموده است که طی ثبت نام برای دریافت انسولین قلمی در سامانه مدیریت بیماری های نادر ثبت نمایند تا بتوانند به صورت ماهانه انسولین قلمی دریافت نمایند.

بنا بر آنچه از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، طی ماه های آینده، تنها افرادی که مشخصاتشان در سامانه ثبت شده باشد، می توانند انسولین دریافت کنند.

پس لازم است که یک بار نامشان در سامانه مدیریت بیماری های نادر ثبت شده باشد.

از توجه و همراهیتان صمیمانه سپاسگزاریم.