شنا برای افراد دیابتی به همراه مراقبت های لازم

به عنوان یک فرد مبتلا به دیابت، ممکن است سوالات زیادی در مورد شنا و تاثیر آن بر بیماری دیابت داشته باشید؛ اما آنچه مسلم است، شنا یک ورزش عالی و مناسب برای افراد مبتلا به دیابت محسوب می شود؛ البته لازم است مراقبت های لازم قبل از آن را بدانید؛ در این مقاله با پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید تا بدانید شنا برای افراد دیابتی نیازمند رعایت چه نکاتی است و مراقبت های لازم برای شنا کردن در افراد دیابتی شامل چه مواردی می باشد!

حتما بخوانید :

ورزش های مناسب برای پای دیابتی

چگونه می تونید با ورزش دیابت رو شکست بدید؟

بهترین ورزش ها برای بیماران دیابتی

نکاتی مهم در مورد شنا برای افراد دیابتی

همانطور که گفتیم شنا از جمله ورزش های مناسب برای افراد دیابتی است که به تحریک و فعالیت هر چه بیشتر بدن آن ها کمک می کند؛ با این وجود قبل از اقدام برای شنا، لازم است با پزشک دیابت خود مشورت کنید تا از آمادگی کامل برای انجام این ورزش اطمینان حاصل کنید. پس از آن با رعایت نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، مطمئنا شنا برای افراد دیابتی هیچ مانعی نخواهد داشت.

شنا برای افراد دیابتی

مراقب گلوکز خون خود باشید

افراد دیابتی لازم است قند خون خود را حدود 30 دقیقه قبل از شروع ورزش شنا بررسی کنند؛ در صورتی که قند خونتان خیلی پایین باشد، قبل از شنا یک میان وعده سریع بخورید تا از بروز هیپوگلیسمی جلوگیری کنید؛ و اگر قصد دارید تمام روز شنا کنید، BG خود را هر چند ساعت یکبار تست کنید. این یکی از مراقبت های لازم قبل از شنا برای افراد دیابتی است.

جعبه وسایل دیابت خود را همراه داشته باشید

توجه کنید، همیشه ایده خوب این است که وسایل دیابت خود را همراه داشته باشید. این وسایل می تواند شامل انسولین اضافی، گلوکاگون، چند میان وعده و دارو باشد. افرادی که از پمپ‌ انسولین استفاده می‌کنند ممکن است یک ست تزریق اضافه، مخزن و سرنگ نیز همراه با یک ویال انسولین همراه خود داشته باشند.

مراقبت از پمپ انسولین حین شنا برای افراد دیابتی

یکی از مهم ترین نکات در ارتباط با شنا برای افراد مبتلا به دیابت این است که باید هنگام شنا از آسیب به پمپ انسولین و حسگر آن جلوگیری کنند. خوشبختانه، در دهه های اخیر شاهد تولید و ارائه انواع پمپ ‌ها و حسگرهای انسولین ضد آب به بازار بوده ‌ایم. با این وجود خوب است توصیه های لازم برای مراقبت از پمپ انسولین و حسگر را بدانید.

شما با توجه به مشخصات ذکر شده روی دستگاه خود می توانید به درستی از پمپ انسولین تان مراقبت کنید؛ بنابراین توصیه می شود به دقت این مشخصات را مطالعه کنید.

شنا برای افراد دیابتی

توجه داتشه باشید! ممکن است روی دستگاه پمپ انسولین شما نوشته باشد که دستگاه می تواند تا عمق 12 فوتی و به مدت 24 ساعت خاصیت ضد آب داشته باشد؛ اما حقیقت این است که سنسور و فرستنده آن فقط تا عمق 8 فوتی به مدت نیم ساعت در برابر آب مقاوم خواهد بود؛ در غیر این صورت ممکن است به دستگاه شما آسیب برسد.

بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید تا بتوانید از پمپ انسولین خود به خوبی مراقبت کنید و برای مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

نکاتی که در این بخش از مثاله گفته شد، جز مهم ترین مواردی است که هنگام شنا برای افراد دیابتی لازم است در نظر گرفته شود حتما در مورد آن ها باید دقت کافی داشته باشند تا از ورزشی که انجام می دهند به اندازه ی کافی بهره ببرند، همچنین شنا کردن بتواند موجب سلامت هر چه بیشتر آن ها شود و مشکل خاصی برای آن ها پیش نیاید.

کلام پایانی : شنا برای افراد دیابتی و مراقبت های لازم

همانطور که می دانید، یکی از بهترین راهکارها برای کنترل قند خون، انجام حرکات ورزشی مناسب است و یکی از مناسب ترین ورزش ها برای افراد دیابتی، ورزش شنا می باشد؛ شنا برای افراد دیابتی نیاز به رعایت یکسری نکات مراقبتی دارد که حتما لازم است رعایت شود تا فرد را با مشکل خاصی در ارتباط با بیماری دیابت مواجه نسازد.

از توجه و همراهی تان تا پایان این مقاله صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم.

شاد و تندرست باشید!

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.