مشکلات ناشی از افزایش وزن و چاقی موضعی به دلایل مختلفی گریبان گیر افراد شده است. سبک زندگی غلط که منجر به بیماری های متابولیک نظیر دیابت می شود، ژنتیک و عوامل دیگر باعث چاقی و افزایش وزن افراد شده است. به همین دلیل است که این روزها می بینیم بیشتر افراد به دنبال راه ها و روش هایی هستند که بتوانند به وزن ایده آل خود برسند و از مشکلات ناشی از چاقی رهایی یابند. آن ها بیشتر مایلند بدانند که بهترین روش لاغری موضعی کدام روش است و چه روشی بهتر برای از بین بردن چربی ها و سلولیت جواب می دهد. در این مقاله ما به پاسخ این پرسش پرداخته ایم. لطفا با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

چرا لاغری موضعی با استفاده از دستگاه های لاغری؟

اغلب افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که بهترین روش لاغری موضعی کدام روش است و مایلند از روشی استفاده کنند که نتیجه بخش تر بوده و عوارض جانبی خطرناکی آن ها را تهدید نکند. ما مطالب مهمی را در مورد انواع روش های لاغری موضعی برای شما خواهیم گفت و قضاوت را بر عهده شما می گذاریم. با ما همراه شوید.

با پیشرفت قابل توجه تکنولوژی و ورود آن به دنیای پزشکی و در کنار آن به مدد پیشرف علم پزشکی، انواع روش های لاغری موضعی وجود دارد که می تواند به درمان چاقی موضعی کمک کند.

بهترین روش لاغری موضعی

از میان این روش های لاغری موضعی، برخی از آن ها تهاجمی هستند و بعضی دیگر غیر تهاجمی. در روش های تهاجمی از طریق جراحی و تخلیه چربی ها، لاغری و کاهش وزن اتفاق می افتد. این روش ها در اتاق عمل انجام شده و نیاز است که بیمار بیهوش شود؛ به علاوه دوران نقاهت پس از عمل جراحی تقریبا طولانی است.

اما در روش های غیرتهاجمی، نیاز به عمل جراحی و بیهوشی نیست و با استفاده از دستگاه های لاغری موضعی، چربی های انباشته شده در بخش های مختلف بدن و سلولیت ها از بین می رود.

آیا مایلید بدانید بهترین روش لاغری موضعی چه روشی است؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید. ما به معرفی روش های درمان چاقی موضعی پرداخت ایم.

 معرفی انواع روش های لاغری موضعی

با مطالعه دقیق این روش های لاغری متوجه خواهید شد که بهترین روش لاغری موضعی کدام است!

لاغری موضعی به روش RF

لاغری موضعی با دستگاه RF یکی از بهترین روش های لاغری و درمان چاقی موضعی در ناحیه شکم، پهلوها و … می باشد که در آن از امواج رادیویی برای شکستن چربی ها استفاده می شود. درمان چاقی موضعی به روش RF به روش های کنتراکتایل، مونوپلار، بای پلار و مولتی پولار انجام می شود.

لاغری موضعی به روش شاک ویو

در این روش از امواج صوتی با انرژی بالا برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می شود. این روش یکی از بهترین روش های درمان چاقی موضعی است.

بهترین روش لاغری موضعی

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن یا کاویتاسیون

در دستگاه لاغری کاویتاسیون از امواج اولتراسوند با فرکانس های بالا برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود. در لاغری به روش کویتیشن شما می توانید در مدت زمان کوتاهی شاهد تغییر سایز خود باشید.

لاغری موضعی با دستگاه اندرمولوژی

یکی از جدیدترین دستگاه های لاغری موضعی ، دستگاه اندرمولوژی است. این دستگاه با افزایش گردش خود در بخش هایی که تجمع چربی اتفاق افتاده است، و خون رسانی به آن بخش ها و گشاد کردن عروق، باعث تخلیه چربی ها می شود.

لاغری به روش لیزر اینترستشیال

در دستگاه لاغری به روش لیزر اینترستشیال از طریق یکسری سوزن های کوچک و نازک، امواج لیزر کم توان را وارد سلول های چربی می کنند. به این روش، روش لیزر درمانی تزریقی نیز گفته می شود.

از دیگر روش های درمان چاقی موضعی می توان به روش لیزر آکوپانکچر بایورزونانس، روش لیزر سرد LLLT و روش فوتوبایومدولیشن PBM نیز اشاره کرد.

کلام پایانی

تا این بخش از مقاله سعی کردیم شما را با انواع روش های درمان چاقی موضعی آشنا کنیم. اینکه کدام روش، بهترین روش لاغری موضعی است، بستگی دارد به مدت زمان چاقی فرد، سوابق بیماری، علت چاقی، ژنتیک و … .

در کلینک سلامت و دیابت کوروش با در نظر گرفتن موارد فوق و انجام آزمایشات و بررسی های لازم، بهترین روش لاغری موضعی و یا ترکیبی از این روش ها برای اثربخشی بیشتر و نتیجه بهتر در نظر گرفته می شود.

از توجه و همراهی همیشگیتان بسیار سپاسگزاریم.