نکاتی مهم برای نگهداری انسولین در هوای سرد

فرقی نمی کند اهل بیرون رفتن از خانه در فصول سرد سال هستید یا نه، در هر حال همیشه در زمستان کاری برای انجام دادن در فضای باز وجود دارد و اگر با دیابت زندگی می کنید ممکن است مجبور شوید با مجموعه ای از انسولین، مانیتورهای قند خون و دستگاه های تزریق انسولین در سرما از خانه بیرون بروید. بنابراین توصیه می شود که حتما برای محافظت از انسولین در برابر یخ زدگی نکات مربوطه را رعایت نمایید. بر همین اساس در این مقاله نکاتی مهم برای نگهداری انسولین در هوای سرد که لازم است بدانید را آورده ایم. لطفا با پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

بیشتر بدانید :

برای افراد مبتلا به دیابت قرص بهتر است یا انسولین ؟

تفاوت انسولین بازال و بولوس چیست؟

پمپ انسولین چیست و چگونه کار می کند؟

نگهداری انسولین در هوای سرد : چرا باید از مصرف انسولین یخ زده اجتناب کنید؟

رعایت نکات مهم برای نگهداری از انسولین را در خارج از منزل برای افراد مبتلا به دیابت ضروری و بسیار مهم است. انسولین باید در هر فصلی از سال در دمایی نزدیک به دمای اتاق و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. اما ماه های بسیار سرد سال مثل زمستان، به دلیل اینکه ممکن است انسولین منجمد شود، لازم است نکات مهم برای نگهداری از انسولین در هوای سرد جهت جلوگیری از انجماد انسولین کاملا رعایت شود.

نگهداری انسولین در هوای سرد

انسولین مانند آب دقیقاً در دمای حدود 32 درجه فارنهایت منجمد می شود، اما برخلاف آب که پس از انجماد هیچ تغییری نمی کند، انسولین پس از انجماد به شدت تغییر پیدا می‌کند و برخی از پروتئین های انسولین دیگر خاصیت قبل از انجماد را ندارند و قدرت خود را از دست خواهند داد و مصرف انسولین ذوب شده پس از انجماد، به هیچ عنوان به بیماران دیابتی توصیه نمی شود.

راهکارهایی جهت نگهداری انسولین در هوای سرد

به دلیل اینکه بیماران مبتلا به دیابت از مصرف انسولین منجمد منع شده اند و تزریق انسولین ذوب شده می تواند سلامت آن ها را به خطر بیاندازد، در این بخش از مقاله چند راهکار برای نگهداری انسولین در هوای سرد را ذکر کرده ایم که می تواند برای شما مفید باشد. همچنان همراه ما باشید.

  • از گرمای بدن خود برای جلوگیری از یخ زدن انسولین استفاده کنید.
  • در سفرهای سرد در فضای باز، ذخیره انسولین روزانه خود را نزدیک بدن نگه دارید تا لباس های شما به عنوان یک عایق عمل کرده و گرمای بدن شما مانع از یخ زدن آن شود.
  • برخی از شرکت ‌ها کیف های انسولین ویژه ‌ای را ارائه کرده اند که دارای لایه‌ای محفاظ است جهت حفظ دمای انسولین و برای افرادی مناسب است که می خواهند انسولین خود را در طول فعالیت های زمستانی، نزدیک بدن خود نگه دارند.
  • انسولین را در یک ظرف عایق نگهداری کنید. برای مثال یک قمقمه می تواند به عنوان محلی برای نگهداری انسولین با دمای کنترل شده عمل کند.
  • انسولین باقی مانده در ویال ها، پمپ ها یا قلم های انسولین خود را نیز فراموش نکنید، چرا که می تواند به راحتی یخ بزند و ناگهان شما را با یک دستگاه تزریق انسولین ناکارآمد مواجه کند. به علاوه، در نگهداری و مراقبت از لوازم الکترونیکی دیابت خود در هوای سرد نیز دقت کافی داشته باشید.
  • جالب است بدانید برخی از پمپ های انسولین مجهز به سیستم هشدار دما می باشد و شما قبل از یخ زدن انسولین متوجه تغییر دمای آن خواهید شد.

نگهداری انسولین در هوای سرد

کلام پایانی در مورد نگهداری از انسولین در هوای سرد

به طور کلی سعی نکنید انسولین منجمد را نجات دهید، چرا که این کار کاملاً بی فایده است و می تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد. در عوض قبل از یخ زدن انسولین، با استفاده از راهکارهایی که در این مقاله ارائه کردیم، از انجماد آن جلوگیری کنید.

بنابراین اگر مبتلا به دیابت هستید و در فصول سرد سال به هر دلیل از خانه بیرون می روید، نکات مهم برای جلوگیری از انجماد انسولین را حتما در نظر داشته باشید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. امید است نکات ذکر شده برای نگهداری انسولین در هوای سرد برای شما مفید واقع شده باشد.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.