درمان واریس با لیزر تراپی

روش های مختلفی برای درمان واریس وجود دارد، از جمله جراحی یا روش های درمان سنتی. اما گزینه بهتری برای درمان این بیماری وجود دارد که جز روش های نوین درمان واریس محسوب می شود و آن درمان از طریق لیزر تراپی است. در کلینیک سلامت و دیابت کوروش درمان واریس به روش لیزر درمانی انجام می شود. در این مقاله با کلینیک کوروش همراه شوید؛ ما مطالب مهمی در خصوص درمان واریس با لیزر تراپی عنوان کرده ایم.

حتما بخوانید : درمان شانه منجمد با لیزر تراپی

آیا لیزر درمانی برای درمان درد زانو موثر است؟

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

تاثیر لیزر تراپی بر درمان واریس

در حال حاضر از روش درمان واریس با لیزر تراپی به شدت استقبال می شود، به این دلیل که بیماران پس از درمان به نتایج شگفت انگیزی می رسند. در حقیقت از طریق لیزر درمانی فشار ناشی از ورید واریسی کاهش می‌ یابد و این روش معمولاً برای درمان رگ ‌های واریسی با قطر کمتر از ۱ تا ۲ میلی ‌متر بسیار مؤثر واقع شده است.

آشنایی با نحوه درمان واریس با لیزر تراپی

درمان واریس با لیزر تراپی یک روش کم تهاجمی است که در آن از پرتوهای نور با شدت بالا برای تخریب بافت سیاهرگی استفاده می شود. این روش، یک روش جایگزین ایمن و موثر برای درمان های سنتی مانند جراحی یا اسکلروتراپی (تزریق) می باشد. درمان واریس با لیزر تراپی سال هاست که در حال انجام است و بسیار موفقیت آمیز بوده است.

درمان واریس با لیزر تراپی

نحوه عملکرد اشعه لیزر برای درمان واریس

پیش تر گفتیم، در این روش از طریق ارسال نور با شدت بالا به ناحیه مربوطه، اقدامات درمانی صورت می گیرد. این نور توسط خون موجود در سیاهرگ ها جذب می شود و باعث گرم شدن عروق و فروپاشی آن می شود. سپس با گذشت زمان، ورید درمان شده و محو می شود.

کل فرآیند درمان واریس با لیزر تراپی ، معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشد و فرد می تواند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود ادامه دهد. لیزر درمانی روشی بسیار موثر برای از بین بردن سیاهرگ های مشکل دار است و با حداقل عوارض جانبی همراه می باشد.

پزشکان با در نظر گرفتن اندازه و نوع رگ های واریسی، نوع طول موج  اشعه لیزر و مدت زمان درمان آن را انتخاب می کنند. در واقع هر چه ورید واریسی عمیق‌تر باشد، طول موج لازم برای نفوذ به آن بیشتر می‌شود. جالب است بدانید در اکثر بیمارانی که درمان آن ها از طریق لیزر درمانی انجام می شود، درد رگ های واریسی به  صفر می رسد؛ بنابراین پس از درمان نیازی به مصرف دارو نیست؛ در روش درمان واریس با لیزر تراپی ، اغلب رگ‌ های کوچک ‌تر بلافاصله به طور کامل از بین می‌روند، در حالی که از بین رفتن رگ ‌های بزرگ ‌تر مدتی طول می کشد.

مزایای درمان واریس به روش لیزر تراپی

درمان واریس با لیزر تراپی نسبت به سایر روش های درمانی مزیت هایی دارد که در این بخش از مقاله به ذکر آن ها پرداخته ایم.

  • لیزرتراپی یک روش کم تهاجم است
  • پس از لیزر درمانی، زمان بهبود بسیار سریع است
  • درمان واریس با لیزر تراپی بسیار دقیق است
  • لیزر تراپی واریس هیچ گونه مشکلی برای پوست بیمار به وجود نخواهد آورد
  • درمان واریس به روش لیزر تراپی یکی از موثرترین روش های درمان واریس است.
  • عملیات درمان بسیار سریع و دقیق انجام می شود.

درمان واریس با لیزر تراپی

عوارض جانبی لیزر درمانی رگ های واریسی

همانطور که گفتیم، لیزر درمانی یک روش کم تهاجمی با عوارض جانبی بسیار کم است. شایع ترین عارضه جانبی این روش، قرمزی موقت پوست است که معمولا در عرض چند ساعت از بین می رود. پس از درمان حتی نیازی به استراحت نیست و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های عادی و روزمره خود ادامه دهد.

کلام پایانی : درمان واریس با لیزر تراپی

در این مقاله به معرفی یکی از بهترین روش های درمان رگ های واریسی یعنی درمان واریس با لیزر تراپی پرداختیم و مطالبی را در مورد نحوه ی درمان به این روش ارائه کردیم و مزیت های لیزرتراپی برای درمان واریس را نیز عنوان نمودیم. امید است آنچه گفته شد برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

از توجه و همراهی تان صمیمانه سپاسگزاریم.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.