بیورزونانس درمانی چیست؟

یکی از رویکردهای درمانی پزشکی که در آن از امواج الکترومغناطیسی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود، بیورزونانس درمانی است. با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید تا شما را مطالب جالب و مفیدی در مورد این روش درمانی آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : وکیوم تراپی چیست؟

کلیاتی در مورد بیورزونانس درمانی

رزونانس به طور کلی به معنی ارتعاش است. بیورزونانس درمانی یک روش غیر تهاجمی است که اولین بار در سال 1977 در کشور آلمان اختراع شد.

قطعا می دانید که تمام مولکول ها و سلول ها حتی در گیاهان و جانوران به خودی خود دارای ارتعاش طبیعی هستند. هر یک از اعضای بدن و ارگان های داخلی نیز دارای ارتعاش مشخصی هستند. همه میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها نیز دارای فرکانس هستند و با بیورزونانس قابل شناسایی و درمان هستند.

بایورزونانس تراپی

وقتی که دو فرکانس با یک ارتعاش مشابه، به هم برخورد می کنند، موجب تشدید یکدیگر شده و بزرگ تر می شوند. در درمان به روش بیورزونانس با استفاده از  فرکانس های متفاوت تشخیص و درمان بیماری ها انجام می شود.

برای مثال قلب سالم دارای فرکانس مشخصی است. بنابراین زمانی که این فرکانس را به قلب سالم بدهیم، حالت رزونانس بر روی دستگاه مشخص می شود ولی اگر قلب بیمار باشد، از آنجایی که فرکانس قلب فرد بیمار با فرد سالم متفاوت است رزونانسی مشاهده نمی شود.

از روش بیورزونانس درمانی برای بیماری ها و مشکلات مختلفی از جمله آلرژی، اختلالات پوستی، بیماری های ارگان های داخلی و … استفاده می شود.

برخی از مهم ترین مزیت های بیورزونانس درمانی

آشنایی با مزیت های بیورزونانس درمانی به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا بهتر است برای برخی از بیماری ها از این روش استفاده کرد.

  • مهم ترین مزیت روش درمانی بیورزونانس تراپی این است که این روش درمانی بدون عارضه می باشد.
  • در بیورزونانس درمانی امواج الکترومغناطیسی، سطح انرژی بدن را به سرعت بالا می برد و کانال های انرژی مسدود را آزاد می کند.
  • بیورزونانس تراپی در دسته درمان های غیر تهاجمی و طبیعی قرار دارد.
  • در بیورزونانس درمانی از هیچ دارویی استفاده نمی شود و همچنین هیچ تداخلی با روش های درمانی دیگر ندارد.

امروزه بایورزونانس در پزشکی و دندانپزشکی کاربرد های زیادی دارد.

بایورزونانس تراپی

بیورزونانس درمانی چگونه کار می کند؟

دستگاه اسکن بدن، با استفاده از تکنولوژی بیورزونانس با اندازه گیری کانال های انرژی بدن، می تواند وضعیت ارگان های داخلی و همچنین وضعیت ذهنی و احساسی افراد را مشخص کند. علاوه بر آن بیورزونانس برای پیشگیری از بیماری ها نیز مفید است و ریشه اختلالات بدن مشخص می شود.

از مهم ترین استفاده های بیورزونانس در  پزشکی می توان به تخریب میکروب ها اشاره کرد.

وارد کردن فرکانس های درمانی  توسط دستگاه در مناطق خاصی از بدن مانند نقاط طب سوزنی، مریدین ها یا کانال های انرژی بدن برای اختلالاتی مانند درد، بیماری های حاد و مزمن، بیماری های ارگانی و … موجب درمان بیماری می شود.

پیش تر گفتیم که  هر یک از اعضای بدن و ارگان های داخلی دارای ارتعاش و طول موج های مشخصی هستند. همچنین همه ی میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها نیز دارای فرکانس مشخصی هستند و با بیورزونانس قابل شناسایی و درمان می باشد.

بنابراین در درمان به روش بیورزونانس با استفاده از این طول موج ها برای تشخیص و تخریب میکروب ها استفاده می شود.

سخن پایانی

دستگاه های بیورزونانس تراپی می تواند در کنار سایر دستگاه های پزشکی نظیر دستگاه سونوگرافی، دستگاه های آزمایشگاهی و اسکن و... یک روش بی نظیر برای تشخیص و درمان بیماری ها از طریق امواج الکترومغناطیسی باشد؛ و با توجه به مزیت هایی که برای این روش درمانی برشمردیم و این نکته ی مهم که هیچ عارضه ی جانبی برای بیورزونانس تراپی وجود ندارد، این روش به عنوان یکی از بهترین روش های درمان غیر تهاجمی به شمار می آید.

از توجه و همراهی همیشگیتان صمیمانه سپاسگزاریم!

تگ :
درمان

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.