افرادی که تنها در بخش هایی از بدن خود دچار چاقی شده اند و از تجمع چربی ها در آن قسمت ها سلولیت به وجود آمده است، بیشتر از سایر افرادی که به صورت کلی دچار چاقی هستند، برای از بین بردن چربی های موضعی خود با مشکل مواجه هستند. این دسته افراد به دنبال بهترین راه هستند که هم خطر کمتری آن ها تهدید کند و هم نتیجه ی بهتری برای آن ها حاصل شود. اگر شما نیز دچار چاقی موضعی شده اید و به استفاده از روش های لیزر درمانی، لیپوساکشن، عمل جراحی و … تمایلی ندارید، در این مقاله با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید تا شما را با یک روش جدید برای درمان چاقی موضعی به نام اندرمولوژی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

سلولیت چیست؟

زمانی که بافت های چربی فشرد می شود و به اصطلاح حالت کپسوله پیدا می کنند، سلولیت به وجود می آید. ایجاد سلولیت بیشتر به دلیل وجود استروژن، در خانم ها بیشتر است. سلولیت ها بیشتر در هیپودرم به وجود می آید و مشکلی که برای فرد به وجود می آورد این است که به آسانی به ورزش و انواع روش های رژیم های غذایی واکنش نشان نمی دهد و از بین بردن این نوع چربی ها به آسانی صورت نمی گیرد.

اندرمولوژی

سلولیت چگونه به وجود می آید و علت آن چیست؟

اغلب در سن بلوغ هورمون استروژن در سلول چربی باعث مهار لیپولیز می شود که این باعث افزایش ذخیره چربی می شود. این افزایش ذخیره سازی چربی تا 300 برابر حجم سلول اتفاق می افتد و تمام فضای سلول چربی را اشغال می کند.

زمانی که سلول چربی بزرگ می شود، رگ های خونی را تحت فشار قرار می دهد و گردش خون در آن ناحیه کاهش پیدا می کند و به این ترتیب حال پوست پرتقالی به وجود می آید. این مشکل در افرادی که مشکل هورمونی دارند بیشتر می شود.

دلیل دیگر به وجود آمدن سلولیت، وجود بیش از حد آب در فضای بافت چربی است.

به طور کلی زمانی که جریان خون در سلول ها کاهش پیدا می کند، مواد حاصل از متابولیسم سلول ها در بافت تجمع پیدا می کند و باعث ایجاد توکسین یا سم می شود. به دلیل کاهش جریان خون، این مواد سمی دفع نمی شود و در سلول می ماند و باعث غلظت و تراکم بالا در فضای سلول می شود. که این باعث تجمع آب در سلول می شود. چرا که طبق قانون اسموز، آب از محلی که تراکم کمتری وجود دارد به محلی که تراکم بیشتری وجود دارد وارد می شود.

حال که با دلایل به وجود آمدن سلولیت آشنا شدید، در ادامه ی مقاله برای شما خواهیم گفتکه چگونه می توان  با استفاده از روش اندرمولوژی ، این سلولیت ها را از بین برد و چگونه اندرمولوژی می تواند چربی های سلولیت را تحت تاثیر قرار دهد.

اندرمولوژی چیست؟

یکی از جدیدترین تکنیک های موجود برای درمان چاقی موضعی و سلولیت، روش درمانی اندرمولوژی است. در این سیستم درمانی، با افزاش جریان خون زیرپوستی، افزایش تخلیه ی لنفاوی و به حرکت درآوردن چربی زیر پوست باعث می شود که چربی ها در منظقه ی مورد نظر سیال شده و سوخت و ساز در آن موضع افزایش یابد.

در صورتی که بدن به این چربی ها نیاز داشته باشد، با کنترل تغذیه و انجام حرکات ورزشی مناسب، این چربی ها در بدن فرد به مصرف می رسد و باعث می شود که لاغری در موضع اتفاق بیفتد.

در لاغری به روش اندرمولوژی چربی ها در عمق پوست تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث تقویت بافت همبند و سفت شدن پوست، رفع سلولیت و صافی سطح پوست در موضع مورد نظر می گردد و در حقیقت نمای ظاهری پوست نیز ترمیم می شود.

جالب است بدانید روند درمان چاقی و با استفاده از اندرمولوژی بسیار دلپذیر و خوشایند است و دارای یچ عارضه ای نمی باشد.

اندرمولوژی

چرا روش اندرمولوژی را انتخاب کنیم؟

در این بخش از مقاله برخی از مزیت های سیستم درمان چاقی موضعی اندرمولوژی را برای شما بیان خوایم کرد تا متوجه شوید که چرا این روش درمانی را برای رفع سلولیت و از بین بردن چربی ها انتخاب کنید.

مزایای اندرمولوژی

  • اندرمولوژی ، روشی کاملا طبیعی است که در فرایند درمان با استفاده از آن، از هیچ گونه امواج رادیوئی، اشعه ی لیزر و یا انرژی های ناشناخته استفاده نمی شود.
  • در فرایند درمان با استفاده از اندرمولوژی ، فرد هیچ گونه دردی احساس نمی کند و دارای هیچ گونه عوارض جانبی نیز نمی باشد.
  • در روش اندرمولوژی در حقیقت لیپولیز کردن چربی انجام می شود اما نه به روش تهاجمی و جراحی.
  • برای درمان افتادگی پوست و شلی نیز از روش اندرمولوژی استفاده می شود.
  • اندرمولوژی باعث بهبود عملکرد گردش خون و بهبود عملکرد لنف نیز می شود.
  • اندرمولوژی با تحریک فیبروبلاست ها باعث کلاژن سازی می شود.
  • اندرمولوژی برای درمان سلولیت و کاهش سایز ف روش بسیار مفید و موثری است.
  • حالت پوست پرتقالی در اثر وجود سلولیت در موضع چاقی را می توان با اندرمولوژی از بین برد.
  • روش اندرمولوژی برای درمان درد، سم زدائی، لیفت دکلته و لیفت صورت نیز استفاده می شود.

مواردی که ذکر شد از مهم ترین مزیت ها و کاربردهای سیستم درمانی اندرمولوژی می باشد.

از توجه و همراهیتان سپاسگزاریم.

با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما عزیزان!