کلینک زخم در اصفهان

زخم های مزمن به چند دلیل در بخش های مختلف بدن ممکن است به وجود بیاید که درمان آن ها نسبت به زخم های معمولی چندان آسان نمی باشد. افراد زیادی هستند که به دلیل ابتلا به زخم های دیابتی ، ابتلا به زخم بستر و یا زخم های وریدی و .... شرایط سختی را تحمل می کنند. ما به این دسته افراد توصیه می کنیم که حتما برای درمان زخم به کلینک های درمان زخم مراجعه کنند تا با کمک پزشکان مجرب زخم، بتوانند سلامتی خود را باز یابند. کلینک سلامت و دیابت کوروش به عنوان یک مرکز تخصصی کنترل دیابت و بیماری های متابولیک و همچنین کلینک زخم در اصفهان در حال فعالیت و خدمت رسانی به بیماران می باشد. در این مقاله شما را با واحد زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش آشنا کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

حتما بخوانید : در مورد روش های دبرید زخم چه می دانید؟

درمان زخم پای دیابتی به روش PRP چگونه است؟

آشنایی با انواع زخم مزمن

قبل از هر چیز خوب است شما را با انواع زخم های مزمن آشنا کنیم تا در صورت ابتلا به این نوع زخم ها، با مشاهده علائم اولیه بتوانید سریعا برای درمان اقدام نمائید، به مراکز درمان زخم مراجعه کنید تا فرایند درمان شما زودتر و با کیفیت و بسیار نتیجه بخش تر آغاز شود.

[fusion_table fusion_table_type="1" fusion_table_rows="" fusion_table_columns="" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]
1 زخم های وریدی پا
2 زخم های ناشی از سوختگی
3 زخم پای دیابتی
[/fusion_table]

زخم های وریدی پا

زخم های وریدی پا (زخم های سیاهرگی)زخم های وریدی جز شایع ترین نوع زخم های مزمن هستند که بیشتر در اندام های تحتانی به وجود می آید. زخم وریدی معمولا با یک جراحت و آسیب سطحی پوست آغاز می شود و رفته رفته منجر به تجزیه سلول های اطراف آن می شود.

زخم وریدی با تغییر رنگ پوست به رنگ قهوه ای آغاز می شود و به مرور زمان به رنگ بنفش تبدیل می شود. بیشتر درناحیه ی داخلی مچ پا ایجاد می شود.

زخم های ناشی از سوختگی

نوع دیگر زخم، بر اثر سوختگی به وجود می آید و با توجه به میزان آسیب دیدگی بافت، و اینکه زخم از نوع سوختگی درجه یک، درجه دو یا درجه سه باشد، درمان آن متفاوت می شود.

سوالی که برای بسیاری از شما عزیزان ممکن است پیش بیاید این است که آیا شستشوی زخم کار درستی است؟ پاسخ این است که در صورت شستشوی صحیح و اصولی، این کار می تواند به درمان سریع تر زخم کمک کند. پس لازم است که این کار توسط متخصصین  در کلینیک درمان زخم انجام شود.

زخم پای دیابتی

زخم های ناشی از بیماری دیابت ، نوع دیگری از زخم های مزمن می باشد که بر اثر کاهش گردش خون در اندم های تحتانی به وجود می آید.

زخم پای دیابتی در صورتی که به درستی و به موقع درمان نشود، عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت و ممکن است منجر به قطع عضو بشود. پس توصیه می شود که به محض اینک متوجه علائم اولیه آن شدید، سریعا به کلینیک درمان زخم مراجعه کنید.

کلینک زخم در اصفهان

عوارض ناشی از زخم پای دیابتی

زخم پای دیابتی از جمله زخم های مزمن می باشد که بر اثر کاهش گردش خون در پاها به وجود می آید و زمانی که پاها تحت فشار قرار می گیرد، در ابتدا به شکل یک تاول کوچک ظاهر می شود و چنانچه به موقع درمان نشود پیشرفت می کند و  لایه‌های زیرین پوست را نیز درگیر میکند. تقریباً از هر چهار فرد مبتلا به دیابت کنترل نشده، یک نفر به زخم پای دیابتی مبتلا می شود. بنابراین درمان زخم پای دیابتی باید به موقع انجام شود تا فرد دچار عوارض جبران ناپذیری چون آمپوتاسیون یا قطع عضو نشوند. کلینیک سلامت و دیابت کوروش یکی از بهترین مراکز درمان زخم پای دیابتی در اصفهان می باشد که در مجهز به تمامی دستگاه ها و امکانات به روز برای درمان زخم در اصفهان با استفاده از به روزترین متدهای درمانی می باشد.

آیا می دانید زخم پای دیابتی چه عوارضی دارد؟ همچنان با ما همراه باشید.

عفونت های پوستی

زخم پای دیابتی نوعی زخم مزمن است که مستعد ابتلا به عفونت های پوستی می باشد که در اثر آن اطراف محل زخم دچار تورم و ایجاد ترشحات بدبو می شود؛ در برخی از مواقع با تب و لرز نیز همراه است. اگر عفونت از زخم به استخوان سرایت کند، خطر قطع عضو افزایش می یابد. در یک کلینک زخم در اصفهان ، درمان عفونت های پوستی ناشی از زخم پای دیابتی به روش های مختلف و موثر انجام می شود.

تشکیل آبسه

زخم پای دیابتی عفونی ممکن است منجر به تشکیل آبسه شود که یک تجمع دردناک چرک در زیر سطح پوست است. درمان آبسه ناشی از زخم پای دیابتی در کلینیک کوروش، بهترین کلینک زخم در اصفهان انجام می شود.

سیسیس

اگر عفونت به اندازه کافی عمیق باشد، ممکن است وارد جریان خون شود و منجر به سپسیس شود. این بیماری، زمانی که سیستم ایمنی بدن نسبت به عفونت بیش از حد واکنش نشان می دهد و شروع به آسیب رساندن به بافت ها و اندام ها می کند، ایجاد می شود. سیسیس یک بیماری خطرناک است که می تواند تهدید کننده زندگی فرد باشد.

بد شکلی پاها

دیابت کنترل نشده طولانی مدت همراه با عفونت پای دیابتی می تواند باعث ضعیف شدن عضلات و استخوان های پا و در نتیجه بدشکلی پا شده و حتی ممکن است باعث ایجاد پای شارکو شود که یک عارضه جدی در مفاصل، استخوان ها و بافت نرم مچ پا است. در این بیماری استخوان ها شکننده می شوند و در پاسخ به نیروهای جزئی، حتی راه رفتن، شروع به دررفتگی یا شکستن می کنند. اگر درمان زخم پای دیابتی در مراحل اولیه انجام نشود و فرد به این عارضه مبتلا شود، مفاصل پا ممکن است فرو بریزند. پای شارکو در حدود 1 درصد از افراد مبتلا به نوروپاتی دیابتی رخ می دهد.

بنابراین چنانچه به دیابت مبتلا هستید، در صورت مشاهده هر گونه زخم یا تاول در پای خود، سریعا به یک کلینک زخم در اصفهان مراجعه نمایید تا درمان زخم پای دیابتی در اسرع وقت و در همان مراحل اولیه برای شما انجام شود.

قانقاریا

قانقاریا مرگ بافت بدن به دلیل عفونت باکتریایی یا از دست دادن جریان خون است. این بیماری با تغییر رنگ پوست، چرک یا ترشح غیر معمول از ناحیه و از دست دادن حس در قسمت آسیب دیده بدن مشخص می شود. اگر زخم پای دیابتی به موقع درمان نشود، بافت های پوستی اطراف زخم می توانند به دلیل عدم دریافت خون و اکسیژن کافی بمیرند، که می تواند باعث تشکیل بافت سیاه رنگی به نام ایسکمی شود که یکی از اولین علائم قانقاریا است.

قطع عضو

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت مبتلا به بیماری شریانی محیطی (PAD) هستند که باعث کاهش جریان خون در پاها و نوروپاتی می‌شود، وضعیتی که معمولاً دست‌ ها و پا ها را بی‌حس می‌کند که به دنبال آن فرد بیشتر مستعد ابتلا به زخم و ایجاد عفونت می باشد. عفونت‌ های شدیدی که به درمان پاسخ نمی‌دهند، در جریان خون منتشر می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، ممکن است لازم باشد پای آسیب دیده قطع شود. به همین دلیل توصیه می شود حتما به کوچک ترین زخم در پای خود اهمیت بدهید و برای درمان به یک کلینک زخم در اصفهان مراجعه نمایید تا اقدامات لازم صورت گیرد.

کلینک زخم در اصفهان

چگونه بهترین کلینیک زخم در اصفهان را پیدا کنیم؟

انتخاب بهترین کلینیک زخم در اصفهان برای هر فرد، به دلیل شرایط مختلفی که در آن قرار دارد ممکن است متفاوت باشد. با این حال، برای انتخاب بهترین کلینیک زخم، می‌توانید به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم، توجه کنید :

  • تخصص و تجربه پزشکان و پرستاران : بهترین کلینیک زخم در اصفهان باید دارای کادر مجرب متشکل از پرستاران و پزشکان متخصص برای درمان زخم باشد.برای این منظور شما می‌توانید سوابق تحصیلی و حرفه‌ ای کادر درمان آن کلینیک را بررسی کنید.
  • تجهیزات پزشکی : بهترین کلینیک زخم در اصفهان باید دارای تجهیزات پزشکی مدرن و به‌ روز باشد؛ تجهیزاتی از قبیل دستگاه‌ های تصویربرداری، تجهیزات تخصصی درمان، مواد ضد عفونی کننده و ... .
  • مراقبت و پشتیبانی : بهترین کلینیک زخم در اصفهان باید از امکانات کامل برای پشتیبانی و مراقبت از بیماران برخوردار باشد؛ به طوری که بیماران احساس آرامش داشته باشند و بتوانند اطمینان حاصل کنند که درمان آن ها به درستی انجام می‌شود؛ همچنین لازم است اطلاعات کافی در مورد نحوه مراقبت از زخم باید برای آن ها ا ارائه شود.
  • هزینه‌ها : هزینه‌ های درمان در یک کلینیک زخم می‌تواند متفاوت باشد. برای انتخاب بهترین کلینیک زخم، باید به هزینه‌ های درمان توجه کنید و مطمئن شوید که این هزینه‌ ها با سطوح کیفی درمان مطابقت دارد.
  • بازخورد بیماران : مطالعه نظرسنجی های به عمل آمده از بیمارانی که قبلا در یک کلینیک زخم درمان شده‌اند، می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین کلینیک زخم در اصفهان را انتخاب کنید؛ همچنین می‌توانید از نظرات و تجربیات سایر افراد در مورد کلینیک‌ های مختلف، در شبکه‌ های اجتماعی و وب‌ سایت‌ های معتبر استفاده کنید.

بنابراین، با توجه به این نکات و ملاحظات دیگر، می‌توانید بهترین کلینیک زخم در اصفهان را انتخاب کنید.

کلینک زخم در اصفهان

مراقبت و درمان زخم پای دیابتی در کلینیک کوروش ، کلینیک زخم در اصفهان

یکی از واحدهای کلینیک سلامت و دیابت کوروش که به عنوان یک کلینک درمان زخم در اصفهان نیز در حال خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد، به درمان زخم دیابتی اختصاص داده شده است. در واحد زخم کلینک کوروش پس از تشخیص عفونت، اقدامات لازم جهت درمان سریع بیمار صورت خواهد گرفت.

درمان زخم های مزمن و همچنین درمان تخصصی زخم پای دیابتی در واحد زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش توسط خانم صدیقه آقایی، کارشناس تخصصی زخم و بیوفیدبک و دارای مدرک بین المللی ET NURSE WOCNWCET ، انجام می شود.

به این ترتیب شما می توانید با مراجعه به موقع به کلینیک کوروش ، کلینیک زخم در اصفهان و تشخیص به موقع عفونت، با استفاده از جدیدترین متد درمان زخم کلینیک کوروش، تحت درمان قرار گرفته و مجددا سلامتی کامل خود را به دست آورید. ما تا مرحله آخر فرایند درمان و بهبود کامل زخم ، همراه شما هستیم.

به علاوه، شما در کارگاه های آموزشی تخصصی زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش نحوه ی خود مراقبتی زخم را خواهید آموخت و با مراقبت استومی آشنا خواهید شد.

جهت هماهنگی و مراجعه به کلینک سلامت و دیابت کوروش ، بهترین  مرکز کنترل بیماری های متابولیک و کلینک زخم در اصفهان برای درمان انواع زخم های مزمن، می توانید با شماره تلفن های 03136643444  الی 5 تماس حاصل فرمائید و یا به شماره 09138695276 در واتساپ پیام دهید.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.