زخم های مزمن به چند دلیل در بخش های مختلف بدن ممکن است به وجود بیاید که درمان آن ها نسبت به زخم های معمولی چندان آسان نمی باشد. افراد زیادی هستند که به دلیل ابتلا به زخم های دیابتی ، ابتلا به زخم بستر و یا زخم های وریدی و …. شرایط سختی را تحمل می کنند. ما به این دسته افراد توصیه می کنیم که حتما برای درمان زخم به کلینک های درمان زخم مراجعه کنند تا با کمک پزشکان مجرب زخم، بتوانند سلامتی خود را باز یابند. کلینک سلامت و دیابت کوروش به عنوان یک مرکز تخصصی کنترل دیابت و بیماری های متابولیک و همچنین کلینک زخم در اصفهان در حال فعالیت و خدمت رسانی به بیماران می باشد. در این مقاله شما را با واحد زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش آشنا کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

حتما بخوانید : در مورد روش های دبرید زخم چه می دانید؟

آشنایی با انواع زخم مزمن

قبل از هر چیز خوب است شما را با انواع زخم های مزمن آشنا کنیم تا در صورت ابتلا به این نوع زخم ها، با مشاهده علائم اولیه بتوانید سریعا برای درمان اقدام نمائید، به مراکز درمان زخم مراجعه کنید تا فرایند درمان شما زودتر و با کیفیت و بسیار نتیجه بخش تر آغاز شود.

کلینیک زخم اصفهان

زخم های وریدی پا

زخم های وریدی پا (زخم های سیاهرگی)زخم های وریدی جز شایع ترین نوع زخم های مزمن هستند که بیشتر در اندام های تحتانی به وجود می آید. زخم وریدی معمولا با یک جراحت و آسیب سطحی پوست آغاز می شود و رفته رفته منجر به تجزیه سلول های اطراف آن می شود.

زخم وریدی با تغییر رنگ پوست به رنگ قهوه ای آغاز می شود و به مرور زمان به رنگ بنفش تبدیل می شود. بیشتر درناحیه ی داخلی مچ پا ایجاد می شود.

زخم های ناشی از سوختگی

نوع دیگر زخم، بر اثر سوختگی به وجود می آید و با توجه به میزان آسیب دیدگی بافت، و اینکه زخم از نوع سوختگی درجه یک، درجه دو یا درجه سه باشد، درمان آن متفاوت می شود.

سوالی که برای بسیاری از شما عزیزان ممکن است پیش بیاید این است که آیا شستشوی زخم کار درستی است؟ پاسخ این است که در صورت شستشوی صحیح و اصولی، این کار می تواند به درمان سریع تر زخم کمک کند. پس لازم است که این کار توسط متخصصین  در کلینیک درمان زخم انجام شود.

زخم پای دیابتی

زخم های ناشی از بیماری دیابت ، نوع دیگری از زخم های مزمن می باشد که بر اثر کاهش گردش خون در اندم های تحتانی به وجود می آید.

زخم پای دیابتی در صورتی که به درستی و به موقع درمان نشود، عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت و ممکن است منجر به قطع عضو بشود. پس توصیه می شود که به محض اینک متوجه علائم اولیه آن شدید، سریعا به کلینیک درمان زخم مراجعه کنید.

کلینیک زخم اصفهان

مراقبت و درمان زخم پای دیابتی در کلینیک کوروش ، کلینک زخم در اصفهان

یکی از واحدهای کلینیک سلامت و دیابت کوروش که به عنوان یک کلینک درمان زخم در اصفهان نیز در حال خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد، به درمان زخم دیابتی اختصاص داده شده است. در واحد زخم کلینک کوروش پس از تشخیص عفونت، اقدامات لازم جهت درمان سریع بیمار صورت خواهد گرفت.

درمان زخم های مزمن و همچنین درمان تخصصی زخم پای دیابتی در واحد زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش توسط خانم صدیقه آقایی، کارشناس تخصصی زخم و بیوفیدبک و دارای مدرک بین المللی ET NURSE WOCNWCET ، انجام می شود.

به این ترتیب شما می توانید با مراجعه به موقع به کلینیک کوروش ، کلینیک زخم در اصفهان و تشخیص به موقع عفونت، با استفاده از جدیدترین متد درمان زخم کلینیک کوروش، تحت درمان قرار گرفته و مجددا سلامتی کامل خود را به دست آورید. ما تا مرحله آخر فرایند درمان و بهبود کامل زخم ، همراه شما هستیم.

به علاوه، شما در کارگاه های آموزشی تخصصی زخم کلینیک سلامت و دیابت کوروش نحوه ی خود مراقبتی زخم را خواهید آموخت و با مراقبت استومی آشنا خواهید شد.

جهت هماهنگی و مراجعه به کلینک سلامت و دیابت کوروش ، بهترین  مرکز کنترل بیماری های متابولیک و کلینک زخم در اصفهان برای درمان انواع زخم های مزمن، می توانید با شماره تلفن های 03136643444  الی 5 تماس حاصل فرمائید و یا به شماره 09138695276 در واتساپ پیام دهید.