مراقبت های لازم برای پره دیابت ها که به دیابت مبتلا نشوند

شما تا چه حد با بیماری دیابت آشنا هستید؟ دیابت نوع 1 و 2 را می شناسید؟ آیا می دانید عوارض دیابت چیست؟ می دانید یکی از شایع ترین عوارض آن ابتلا به زخم پای دیابتی است؟ دوستان، شما با مطالعه ی دقیق عوارض دیابت متوجه خواهید شد که پیشگیری از دیابت تا چه حد اهمیت دارد و مشکلاتی که دیابت برای شما به وجود می آورد چه عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. می دانید به چه افرادی پره دیابت می گویند؟ افرادی که در آستانه ی ابتلا به بیماری دیایت هستند. به اینگونه افراد شدیدا توصیه می شود که مراقبت های لازم را انجام دهند تا به دیابت مبتلا نشوند. در این مقاله ما به بیان مراقبت های لازم برای پره دیابت ها اشاره مرده ایم. لطفا با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

مراقبت های لازم برای پره دیابت ها جهت عدم ابتلا به دیابت

به طور کلی باید بگوئیم که همین که شما متوجه شوید که پره دیابت هستید، یک هشدار جدی و به موقع است و باید اقدامات لازم را انجام دهید تا به دیابت مبتلا نشوید. با ما همراه شوید تا برای شما یکسری تغییراتی را که بایستی در برنامه ی روزانه ی خود داشته باشید را متذکر شویم.

مراقبت های لازم برای پره دیابت ها

فعالیتتان را بیشتر کنید

یکی از بهترین تغییراتی که پره دیابت ها می توانند در شیو ی زندگی خود ایجاد کنند تا به دیابت مبتلا نشوند این است که فعالیت های فیزیکی خود را بیشتر کنند. پیشنهاد می شود که یا  در کلاس های ورزشی شرکت کنید و یا اینکه در خانه با برنامه های ورزشی تلویزیون حرکات کششی را انجام دهید. افزایش فعالیت شما منجر به افزایش متابولیسم شما می شود و این به کاهش قند خون شما منجر می شود.

وزنتان را کاهش دهید

اگر دچار اضافه وزن هستید، کاهش وزن شما تاثیری در ابتلا به دیابت نخواهد داشت. ولی برای افرا چاق که وزنشان خیلی زیاد است اگر 5 تا 7 درصد وزن خود را کم کنند، به میزان 58 درصد خطر ابتلا به دیابت را درخود کاهش خواهند داد.

سعی کنید بیشتر پزشک خود را ملاقات کنید

به طور منظم به پزشک دیابت مراجعه کنید. هر چه بهتر و منظم تر پزشک خود را ببینید و از راهنمایی های او بهره بگیرید، با ریسک کمتری در زمینه ابتلا به دیابت مواجه خواهید شد. هر سه ماه یک بار یا لااقل هر شش ماه یکبار به پزشک دیابت خود مراجعه کنید. اگر روند متابولیسم شما به درستی در حال انجام باشد، پزشک همان راه کار قبلی را برای شما در پیش خواهد گرفت و در صورتی که متوجه شود که به وضعیت شما رو به بهبود نیست، راه کاره ای جدید و موثرتری را پیش پای شما قرار خواهد داد.

مراقبت های لازم برای پره دیابت ها

این ها مهم ترین مراقبت های لازم برای پره دیابت ها است که می توانند از طریق آن ها به خود کمک کنند و در واقع به خود مراقبتی بپردازند تا قند خون خود را که در آستانه ی تبدیل شدن به دیابت است را کهش دهند و به دیابت مبتلا نشوند.

در کلینک سلامت و دیابت کوروش، در واحد دیابت شمامی توانید از خدمات ارائه شده جهت پیشگیری و کنترل دیبت بهره مند شوید. همچنین در واحد آموزش کلینیک سلامت و دیابت کوروش، آموزش های لازم جهت تزریق انسولین، مراقبت از پای دیابتی و به طور کلی آموزش خود مراقبتی برای بیماران مبتلا به دیابت ارائه می شود که دانستن آن ها برای افراد دیابتی بسیار لازم و ضروری است.

بیماران دیابتی به محض ورود به کلینیک سلامت و دیابت کوروش توسط پرستاران کلینیک راهنمایی شده و برای آن ها تشکیل پرونده داده می شود. ه این ترتیب آن هابه طور منظم تحت درمان و کنترل و مراقبت قرار خواهند گرفت.

اگر مدت زمان زیادی است که برای چکاپ به پزشک مراجعه نکرده اید، توصیه می شود که حتما از پزشک خود بخواهید که یک آزمایش تست قند خون برای شما بنویسد و حتما تست را انجام دهید تا از وضعیت قند خون خود مطلع شوید و هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید تا اگر جز دسته ی پره دیابت هستید و هنوز به قند خون مبتلا نشده اید، نکات ذکر شده در این مقاله را به درستی انجام دهید و قند خون خود را کاهش دهید.

تگ :
پره دیابت,دیابت

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.