الزامات گردشگران سلامت

سالانه هزاران نفر از کشور های مختلف به منظور استفاده از خدمات گردشگری پزشکی به ایران مراجعه می کنند

راه های ارتباطی

 • ۰۳۱.۳۶۶۴۳۴۴۴

 • kouroshhealth.com

 • اصفهان، خیابان شیخ صدوق، خیابان شیخ مفید، نبش کوچه 5

ساعات مراجعه به کلینیک

شنبه تا چهارشنبه 20:30 – 8:30
پنجشنبه 13:00 – 8:30

مکان کلینیک

 • علائم دیابت

علائم دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2

گلوکز یکی از مهم ترین منابع تامین انرژی برای سلول های عضلات و بافت ها در بدن انسان است و به علاوه، به عنوان منبع اصلی تامین انرژی برای [...]

 • درمان دیابت با سلول های بنیادی

درمان دیابت با سلول های بنیادی

طبق گزارشات به دست آمد از انجمن بین المللی دیابت ، تقریباً 400 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند و انتظار می رود این تعداد در [...]

 • دیابت عصبی

دیابت عصبی چیست؟

به طور کلی در علم پزشکی چیزی به نام دیابت عصبی وجود ندارد؛ اما به طور کلی زمانی که فرد دچار استرس و اضطراب می شود، سطح قند خون [...]

 • بهترین روش لاغری موضعی

بهترین روش لاغری موضعی کدام است؟

مشکلات ناشی از افزایش وزن و چاقی موضعی به دلایل مختلفی گریبان گیر افراد شده است. سبک زندگی غلط که منجر به بیماری های متابولیک نظیر دیابت می شود، [...]

 • متخصص دیابت در اصفهان

متخصص دیابت در اصفهان

بیماری ها به دلایل مختلف ممکن است به سراغ انسان بیاید. ما در طول زندگی خود ممکن است به بیماری های مختلفی مبتلا شویم؛ بعضی از آن ها پس [...]

گردشگر سلامت چه نکاتی را باید رعایت کند؟

 • گردآوری پرونده عمل های جراحی گردشگر سلامت و گزارشات تشخیصی همراه با یک نسخه کپی از گذشته تا آخرین لحظه
 • به علت محدودیت های برخی از بیمارستان ها، برای بیماران خانم و کودک نیاز به همراه خانم و برای بیماران مرد، ترجیحا همراه مرد لازم است.
 • با توجه به اینکه بیماران برای درمان مراجعت می کنند حتما لازم است تمامی داروهایی که مصرف می کنند؛ همراه داشته باشند.
 • اگر هدف شما تعویض پروتز می باشد و یا اینکه از انواع پروتز شامل پروتز دست، پا و … استفاده می کنید؛ حتما پروتز خود را به همراه داشته باشید.
 • ممکن است اقامت شما طولانی شود؛ یا اینکه نیاز به خرید دارو و تجهیزات و … داشته باشید. در نتیجه سعی کنید مبلغ کافی و ترجیحا کمی نیز اضافه برای احتیاط داشته باشید.
 • به شما توصیه می کنیم در انتخاب همراه بیمار دقت کرده و تا آنجایی که امکان دارد سعی کنید از فامیل درجه یک خود برای همراه شدن درخواست کنید. چرا که همراه باید تا پایان عملیات درمان تمام وقت خود را به بیمار اختصاص دهد. همچنین سعی کند استرس هایی که به بیمار وارد می شود مانند برگشتن به محل اقامت، بیماری و … را به گونه ای مدیریت کند که بیمار در طول درمان آرامش کافی داشته باشد.
 • این نکته را مد نظر داشته باشید که شما با هدف درمان مسافرت کرده اید و عملیات درمان نسبت به هر کاری ارجحیت دارد. پس سعی کنید از گردش و سفرهای زیارتی که منجر به تداخل در درمان می شود پرهیز کنید و در صورت صلاحدید پزشک مورد تائید هست.
 • در صورتی که خلل یا مشکلی در حین عملیات درمان برای گردشگر سلامت پیش آمد؛ باید با مرکز پشتیبانی تماس بگیرد تا به شکلی اصولی و در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.
 • از پرداخت هر گونه مبلغی جهت انعام یا درخواست و … به کارکنان، مترجم و بیمارستان اجتناب کنید.

چرخه گردشگر سلامت

چرخه گردشگری سلامت

آیا بیمه ای برای بیماران بین المللی در ایران در نظر گرفته شده است؟

فعلا هیچ یک از بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی ایران با شرکت های بین المللی بیمه ای قرارداد ندارند.

گردشگران سلامت هزینه های حود را چگونه می توانند پرداخت کنند؟

متاسفانه به دلیل وجود تحریم هایی علیه کشور عزیزمان ایران، از نظر پرداخت های بین المللی مثل پی پال، وب مانی و … یا کارت های اعتباری با مشکلاتی روبرو هستیم. به همین دلیل توصیه می شود که بیماران پول نقد کافی با خود همراه داشته باشند. البته بیشتر بیمارستان ها و کلینیک ها شرایطی فراهم کرده اند تا بیماران در کشورهای دیگر بتوانند امکان دریافت و جا به جایی پول داشته باشند.

نحوه دریافت ویزای درمانی در ایران چگونه است؟

جهت دریافت ویزای درمان در ایران، نیاز به دریافت تاییدیه از کلینیک یا بیمارستان می باشد. برای دریافت این نوع ویزا لازم است که به وبسایت www.e_visa.mfa.ir/en/visa-arrival مراجعه نمائید. هزینه ویزا حدودا ۶۰ تا ۸۰ دلار می باشد. این نکته نیز حائز اهمیت است که باید پاسپورت شما از زمان عزیمت از کشور مبدا حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با همکاران ما در کلینیک کوروش تماس بگیرید.

وضعیت اقلیمی در ایران به چه شکلی است؟

ایران کشوری ۴ فصل است. اگر تمایلی به شرکت در برنامه های گردشگری نداشته باشید و بیشتر زمان خود را در بیمارستان یا هتل اقامت دارید؛ به دلیل وجود سیستم های خنک کننده و گرمایشی مناسب و تهویه هوای مجهز می توانید در هر زمانی به ایران، جهت درمان مراجعه کنید. در کل می توان گفت: در ماه های زمستان، مناطق جنوبی کشور آب و هوای دلپذیری دارند. فصل بهار نیمه شمالی کشور وضعیت مطلوبی خواهد داشت. فصل تابستان کل ایران به جز مناطق شمال غربی و شمال شرقی هوا گرم است. همچنین فصل پاییز نیمه جنوبی کشور وضعیت آب و هوایی خوبی دارد البته اوایل پاییز سواحل شمالی نیز از آب و هوای مطلوبی برخوردار است.

وضعیت ایمیل و اینترنت در ایران چگونه است؟

دسترسی به اینترنت در تمام بیمارستان ها، کلینیک، هتل ها و … وجود دارد.

چه اطلاعات عملیاتی دیگر قبل از مراجعه به ایران برای درمان نیاز است؟

 • یکی از جذابیت های سفر به ایران، برخورد با فرهنگ ها، اقوام و مذاهب مختلف است.
 • در کشورهای مختلف به لحاظ سیاسی تبلیغاتی منفی علیه ایران شکل گرفته که گردشگران و بیماران پس از سفر از تجربه ای که داشتند بسیار راضی بودند و رضایت آن ها گواه بر متفاوت بودن با واقعیت های ایران است.
 • قبل از سفر یک کپی از مدارک سفر خود مانند ویزا، پاسپورت و … داشته باشید و به هیچ عنوان در طول سفر آن ها را جابه جا نکنید.
 • لازم به توضیح است که مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در کلینیک کوروش تماس گرفته و مشورت نمایید.