پذیرش بیمار

پذیرش بیماران بین الملل

راهنمای مرحله به مرحله ی مسافرت پزشکی از کشورهای بازار هدف تسهیلگران گردشگری سلامت

راهنمای مرحله به مرحله‌‌ی گردشگر پزشکی به ایران

کلینیک تخصصی سلامت و دیابت کوروش، خدمات منحصر به فردی به بیماران بین الملل برای درمان در کشور عزیزمان ایران ارائه می دهد. شرکتهای مسافرت/گردشگری پزشکی در سراسر جهان وجود دارند که جهت ارائه ی خدمات درمانی در مقصدها و کشورهای دیگر، کلیه بیماران و همراهان این افراد را جذب و جابه جا می کنند. در نتیجه این نکته بسیار حائز اهمیت است که فرایند زنجیره ی تامین خدمت دهی به این بیماران با دقت به جزئیات طراحی شود. در ادامه با کلینیک کوروش همراه باشید تا فرایند زنجیره ی تامین برای بیمار بین المللی را برای شما توضیح دهیم. همکاران ما در کلینیک کوروش، به این موضوع که گردشگران پزشکی متفاوت از مابقی گردشگران و افراد عادی هستند؛ توجه زیادی داشته و کوشیده اند تا علاوه بر هزینه ی تمام شده، امنیت و سلامت گردشگران سلامت، شفافیت بسته ی خدمتی و اطمینان خاطر این افراد را در برنامه خود قرار دهند. همچنین سعی شده بسته طراحی شده به گونه ای طراحی شود تا به فرهنگ گردشگران نزدیک باشد تا این افراد با خاطره ای خوش و سلامتی کامل، کشور عزیزمان ایران را ترک کنند.

1- مرحله‌ی اول از زنجیره‌ی تامین خدمات برای بیماران (قبل از عزیمت)

پاسخ به درخواست و پرسش های بیماران و نزدیکان بیماران به صورت 24 ساعته

تهیه و برنامه‌ریزی بسته‌ی خدمتی با توجه به محل اقامتی، همراهان بیمار، خدمات تور، مقصد مورد نظر و….

تیم تخصصی به جمع آوری پیشینه‌ی پزشکی و سلامت بیمار و خانواده‌ی ایشان اقدام می‌کند که شامل آزمایشات تشخیصی، تصاویر تشخیصی، به همراه سایر طلاعات مورد نیاز پرداخته می شود. همه‌ی این داده‌ها با تاکید بر 2 اصل امنیت اطلاعات و حریم خصوصی بیمار با نهایت دقت و تمرکز توسط تیم تخصصی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
هر چند همه‌ی اقدامات درمانی و پزشکی نیازی به ارتباط مستقیم با پزشک ندارد با این حال برخی از جراحی ها و عملهای پیچیده تر یا تعدادی از بیماران بین المللی با شرایط سلامت خاص، شاید لازم باشد قبل از عزیمت از طریق تلفن، ایمیل، ویدئو کنفرانس و… ارتباطاتی با پزشک یا جراح داشته باشد. مدیر تیم باید برنامه ریزی لازم را بدون هیچ هزینه یا اجبار خاصی برای بیمار انجام دهد و اقدامات تشخیصی و مشاوره ها مقدماتی پزشکی را ارائه دهد.
تیم مدیریت درمان و پزشکی باید کلیه‌ ی نیازهای سفر و درمانی بیمار را در طول سفرش مورد توجه قرار دهد، تا بتواند اطلاعات درستی به بیمارستان در خصوص تسهیلات، خدمات، هزینه های درمان، پزشک یا متخصص مورد نیاز، زمان ورود به بیمارستان یا کلینیک و … ارائه بدهد.

2- مرحله ی دوم سفر درمانی

پزشک همه ی ارزیابی های لازم پرونده ی بیمار را انجام می دهد (مانند photos or x-rays) و الزامات پزشکی و درمانی و مدارک مورد نیاز را اعلام و در صورت لزوم سفر بیمار را برای درمان تایید می کند.
مشتمل بر :
ارائه پکیج های گردشگری سلامت شامل:
بعد از تایید پزشک، و نهایی سازی بسته ی سفر درمانی اقدامات بعدی و هماهنگی های لازم با هماهنگ کننده ی شرکت جهت رزرو هتل ، پرواز و سایر خدمات مورد نیاز انجام می گیرد.
3- مرحله سوم از سفر درمانی (شروع سفر)
4- انتقال به محل اقامت و استقرار در محل اقامت تا زمان آمادگی برای بازگشت.  

اشتراک گذاری :

ساعت مراجعه

آدرس

نیاز به کمک دارید؟

جهت ارتباط با ما لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید.