واحد درمان دیابت و عوارض آن

واحد دیابت

دیابت یا بیماری قند بر اثر عدم تولید انسولین و یا کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. بر اساس آمار فدراسیون جهانی دیابت 422 میلیون نفر در دنیا دیابت دارند. واحد دیابت کلینیک کوروش شامل متخصصان مربوطه، پرستار، کارشناس تخصصی زخم، تغذیه، ورزش، روان شناس و … می باشد.

به منظور بهره مندی از خدمات کلینیک کوروش لازم است که ابتدا برای تشکیل پرونده دیابت اقدام نموده و کارت دیابت نیز دریافت نمائید.

خدمات واحد دیابت کلینیک کوروش

علائم ابتلا به دیابت (قندخون بالا)

دیابت نوع 1 و نوع 2 دارای علائم متفاوتی می باشد. اما به طور کلی علائم دیابت عبارتند از :

پرخوری

پرنوشی (تشنگی و خشکی دهان)

پر ادراری (افزایش حجم ادرار)

کاهش وزن و لاغری

احساس خستگی

کلید درمان موفق دیابت، آموزش و مراقبت و کنترل فرد دیابتی توسط تیم درمانی دیابت است. تغذیه صحیح افراد دیابتی بایستی به صورتی باشد که کالری مورد نیاز بدن را تامین کند اما باعث افزایش یا کاهش قندخون نشود.

واقعیت هایی درباره انسولین

واقعیت این است که امروزه تجویز انسولین برای بیماران دیابتی دیگر به معنای پایان کار و آخرین راه درمان نیست، بلکه استفاده از انسولین در مراحل اولیه درمان بیمار دیابتی، می تواند به کنترل هر چه بهتر قند خون بیمار کمک کند و بیماران دیرتر دچار عوارض شوند. به علاوه امروزه ماهیت انسولین های قلمی تغییر یافته و افت خیز قند خون با استفاده از آن بسیار کمتر است و نه تنها دردناک نیست، بلکه استفاده از آن ها بسیار هم آسان شده است.

تشکیل پرونده دیابت

با تشکیل پرونده دیابت در کلینیک سلامت و دیابت کوروش، نه تنها بیماران تحت درمان برای کنترل قند خونشان قرار می گیرند، بلکه تحت آموزش های خود مراقبتی، می توانند با کمترین وابستگی به کادر درمان با دیابت خود زندگی کرده و کیفیت زندگی آن ها حفظ شود.

صدور کارت دیابت

با وجود کارت دیابت همراه بیمار، در هر اتفاق غیر مترقبه ای، اقدامات لازم برای بیمار دیابتی صورت خواهد گرفت. حتی می توان گفت وجود کارت دیابتی می تواند ضامن جان بیمار دیابتی در مواقع حساس باشد.

صدور کارت دیابت

اگر فرزند شما مبتلا به دیابت است، لطفا این تکنیک های تزریق را به طور متناوب به او یادآوری کنید :
  • استفاده از سرسوزن مناسب. سرسوزن مناسب برای قلم های انسولین، سرسوزن شماره ی 4 می باشد.
  • تعویض مرتب سرسوزن. سرسوزن ها همه یک بار مصرف هستند و در صورت توجه به این مورد و استفاده از یک سرسوزن برای چند بار تزریق می تواند آسیب زا باشد.
  • تعویض محل تزریق. محل تزریق بایستی به صورت چرخشی و دوره ای عوض شود.

رضایت بیمار دیابتی از مراجعه به کلینیک کوروش

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعت مراجعه

آدرس

نیاز به کمک دارید؟

جهت ارتباط با ما لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید.