واحد تغذیه

واحد تغذیه

در دنیای کنونی آمار افرادی که به بیماری های متابولیک یا بیماری های خاص مبتلا هستند کم نیست و متاسفانه این آمار رو به افزایش است. تغییر سبک زندگی ها و تغذیه نامناسب از عوامل اصلی و تاثیرگذار در ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، فشارخون بالا، نارسایی کلیوی، چربی خون بالا و … می باشد.

در واحد تغذیه کلینیک سلامت و دیابت کوروش با هدف کمک به این بیماران، برنامه ریزی هایی شده است تا بیماران مبتلا به انواع دیابت از جمله دیابت نوع 1 و 2 ، دیابت شیرین، دیابت بی مزه و … بتوانند به راحتی قند خون کنترل شده ای داشته باشند و کمتر به عوارض شدید دیابت مبتلا شوند.

به طور مثال در واحد تغذیه با انجام بررسی های لازم از جمله اندازه گیری BMR بیمار و انجام آزمایشات لازم، برنامه غذایی متناسب با شرایط فیزیکی و متابولیک بیمار برای او در نظر گرفته می شود تا بتواند از مواد غذایی و ویتامین های لازم جهت تقویت سیستم ایمنی بدن خود نیز استفاده کنند.

علاوه بر این در صورت لزوم انواع روش های لاغری و کاهش وزن به منظور کنترل بهتر قند خون بیماران دیابتی در کلینیک کوروش با استفاده از مدرن ترین دستگاه های لاغری انجام می شود.

خدمات مشاوره ی تغدیه در کلینیک کوروش

در واحد تغذیه کلینیک سلامت و دیابت کوروش ، خدمات مشاوره ای در این زمینه ها ارائه می شود :

در کشور ایران حدود ۵ میلیون نفر، مبتلا به دیابت هستند و متاسفانه همین تعداد نفر هم دیابت نهفته دارند و خودشان نمی دانند؛ به طوری که نیمی از افراد دیابتی بررسی شده در ایران قبل از غربالگری و آزمایش قندخون از بیماری خود آگاهی ندارند.

در واحد تغذیه کلینیک کوروش با توجه به باید و نبایدهای رژیم غذایی افراد دیابتی ، بهترین رژیم غذایی برای فرد مبتلا به دیابت تهیه می شود و با توجه به تاثیر مصرف قند و شکر بر ابتلا به سرطان و تاثیر دخانیات و الکل در افراد دیابتی ، راه های تغییر سبک زندگی برای کنترل دیابت ارائه خواهد شد و کلاس های آموزشی اصول مصرف داروهای خوراکی پایین آورنده قند خون ، در اختیار بیماران محترم دیابتی قرار خواهد گرفت.

اگر مبتلا به فشار خون هستید می توانید در واحد تغذیه کلینیک کوروش رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و از طریق راهنمای جامع انتخاب تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، بتوانید از عوارض خطرناک این بیماری در امان بمانید.

با توجه به اطلاعات تازه ای که در مورد نحوه غذا خوردن افراد مبتلا به دیابت به دست آمده است، پزشکان دیابت کلینیک کوروش مراقبت های لازم را برای پره دیابت ها ارائه خواهند داد که به دیابت مبتلا نشوند.

اگر مبتلا به فشار خون هستید می توانید در واحد تغذیه کلینیک کوروش رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و از طریق راهنمای جامع انتخاب تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، بتوانید از عوارض خطرناک این بیماری در امان بمانید.

خدمات مشاوره ی تغدیه در کلینیک کوروش

شاخص توده بدنی یا BMI در واقع عددی است که به واسطه آن نسبت میزان چربی انباشته شده در بدن ، نسبت به میزان استخوان ها و عضله ها، سنجیده می شود و بر اساس آن عدد، مشخص می شود که آیا فرد دچار چاقی است، اضافه وزن دارد، یا دارای وزن نرمال بوده یا بسیار لاغر اندام است.

اشتراک گذاری :

ساعت مراجعه

آدرس

نیاز به کمک دارید؟

جهت ارتباط با ما لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید.