در این مقاله شما عزیزان می توانید به پاسخ بسیاری از سوالاتی که در ذهن دارید دست یابید

با توجه به اینکه پزشکان کلینیک سلامت و دیابت کوروش طبق برنامه ای مشخص و در روزهای مشخصی در کلینیک حضور دارند، بیماران باید طبق برنامه ی حضور پزشکان در کلینیک برای مراجعه به پزشک مورد نظر خود برای گرفتن نوبت و وقت ملاقات با کلینیک تماس گرفته و یا حضورا مراجعه نمائید.

بیمار می بایست پس از بررسی جدول برنامه ی حضور پزشکان در کلینیک، با مرکز تماس گرفته و راس ساعتی که منشی کلینیک برای آن ها مشخص می کند، برای دریافت نوبت، در کلینیک حضور داشته باشد. شایان ذکر است که ساعت مشخص شده، زمان نوبت دهی حضوری است.

با توجه به اینکه سیستم نوبت دهی کلینیک در روز حضور پزشک مورد نظر شما به صورت حضوری می باشد، عدم حضور شما در روز مشخص شده، به منزله ی کنسل شدن نوبت شما می باشد. اما بهتر است یک روز قبل با کلینیک نیز تماس بگیرید.

کلینیک سلامت و دیابت کوروش این فرصت را برای بیماران فراهم کرده است که بتوانند از مشاوره آنلاین نیز برای دریافت سوالات خود و استفاده از خدمات کلینیک، حتی در سفر، برخوردار شوند.

کلینیک سلامت و دیابت کوروش با این مراکز طرف قرارداد می باشد : نیروهای مصلح، خدمات درمانی، بانک ملی، بانک ملت، بانک صادرات، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک تجارت، بانک رفاه، بیمه دانا، بیمه سینا، بیمه ایران، خانه کارگر، درمان کارت.

برای آگاهی از چگونگی دریافت کارت دیابت به این لینک مراجعه کنید.

صدور کارت دیابت، غربالگری سلامت، مراقبت و کنترل دیابت، درمان عوارض دیابت به علاوه ی کلیه ی خدمات درمانی در زمینه بیماری های قلبی، چشم پزشکی و … در واحدهای مختلف کلینیک ارائه می شود.

بیماران برای آشنایی با پزشکان کلینیک می توانند به صفحه ی پزشکان کلینیک مراجعه کنند.

برای بیماران خارجی نیز در کلینیک کوروش خدماتی در نظر گرفته شده است، این بیماران می توانند پس از مراجعه به وبسایت رسمی کلینیک کوروش و پر کردن پرسشنامه از تسهیلاتی که برای آن ها در نظر گرفته شده است، بهره مند شوند. 

  • در دیابت نوع 1 فرایند تولید انسولین در لوزالمعده، به دلیل از بین رفتن سلول های تولید کننده انسولین، انجام نمی شود، بنابراین این نوع بیماران باید به محض اینکه نوع دیابت آن ها تشخیص داده شد از ابتدای درمان شروع به تزریق انسولین به صورت روزانه نمایند. دیابت نوع 1، بیشتر زیر 30سال اتفاق می افتد.
  • در دیابت نوع2 كه بیشتر در افراد بالغ بالای 30 سال و چاق دیده می‌شود، انسولین تولید شده در پانكراس به درستی عمل نمی‌كند یا پانكراس به اندازه كافی انسولین ترشح نمی کند.

دیابت حاملگی نوعی دیابت است كه در طول دوران حاملگی تشخیص داده شود. این نوع دیابت معمولاً گذرا است و بعد از اتمام حاملگی بهبود می‌یابد خانم‌های مبتلا به دیابت حاملگی باید مراقب باشند چرا که بعدا ممکن است در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع2 باشند.

دیابت پنهان به حالتی گفته می‌شود كه در آن قند خون بین میزان قند خون طبیعی و قند خون دیابتی است. به طور مثال قند ناشتا بین 125- 100 و در قندخون 2 ساعته در آزمون خوراكی تحمل گلوكز، بین 199- 140 است. دیابت پنهان یكی از مهم‌ترین عوامل ابتلای به دیابت می‌باشد و تشخیص به موقع آن بسیار مهم است.

  • در مورد دیابت نوع1 با وجودی كه تحقیقات زیادی در مورد روش‌های مختلف پیشگیری از آن در حال انجام است، ولی هنوز راه حل قطعی برای پیشگیری از آن به دست نیامده است.
  •  ولی در مورد دیابت نوع2 تحقیقات نشان داده‌اند كه رعایت تغذیه صحیح و كاهش وزن و نیز انجام مرتب فعالیت ورزشی در پیشگیری از ابتلای به دیابت بسیار مؤثر است.

هنوز درمان قطعی برای دیابت پیدا نشده است، اما رعایت اصول كنترل دیابت باعث می‌شود تا افراد دیابتی بتوانند یك زندگی سالم داشته باشند و از پیدایش عوارض دیابت جلوگیری كنند. این اصول عبارتند از : فعالیت جسمانی، كنترل روزانه، آموزش، تغذیه صحیح و مصرف منظم داروها (قرص یا انسولین)

تحقیقات نشان داده‌ است كه افراد دیابتی كه قند خونشان را به طور مرتب کنترل و اندازه گیری می‌کنند، و از نتیجه این آزمایشات برای تنظیم روش درمانی خود استفاده می‌كنند، کمتر دچار عوارض دیابت می شوند.