واکسن کرونا | واکسن ایرانی کرونا | زمان تزریق واکسن کرونا به بیماران دیابتی

بنابر گزارشات به دست آمده از وب سایت خبری ایرنا، ایمنی زایی واکسن ایرانی کرونا تا 90 درصد تائید شده است و آزمایشات مرتبط با ایمونوژنیسیته که تا کنون روی ۳۵ داوطلب انجام شده است نشان می دهد این واکسن از قدرت ایمنی زایی بالاتری نسبت به آنچه انتظار می رفت، برخوردار است و این بسیار امیدوار کننده است. به منظور اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد این خبر و همچنین آگاهی از زمان تزریق واکسن کرونا به بیماران دیابتی با تیم پزشکی کلینیک سلامت و دیابت کوروش همراه شوید.

نتایج اخیر واکسن ایرانی کرونا

بنا بر گفته ی دکتر محمد رضا صالحی، نتایج اولیه آزمایش ها نشان می دهد حدود 90 درصد از افرادی که دوز دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرده اند، پس از دو هفته شواهد ایجاد ایمنی در نتایج آزمایشاتشان نشان داده شده است که این نشان می دهد واکسن ایرانی کرونا ایمنی 90 درصدی دارد.

همچنین مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا گفته است که تزریق دوز دوم 56 داوطلب فاز نخست تست انسانی واکسن در ایران به پایان رسیده است.

واکسن کرونا

مرحله ی دوم تست انسانی واکسن کرونا نز از اواخر اسفند ماه سال جاری آغاز خواهد شد و به احتمال زیاد این مرحله تا پایان اردیبهشت ما سال آینده طول بکشد. به علاوه پیش بینی می شود که از اوایل اردیبهشت ماه مرحله سوم تست انسانی واکسن اغاز شود.

چرا ما از ساخت واکسن ایرانی کرونا در ایران از سایرین عقب مانده ایم؟

مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در پاسخ به این سوال گفته است که ساخت واکسن نیازمند در دست داشتن یکسری امکانات اولیه می باشد که متاسفانه به دلیل وجود تحریم ها ظالمانه علیه ایران، امکان برخورداری از این تجهیزات و امکانات برای ما وجود نداشت. اما شرایط مورد نیاز برای ساخت واکسن در کشور از سوی جوانان و متخصصان باهوش ایرانی مهیا شد.

اولویت بندی تزریق واکسن کرونا

به گزارش خبرنگار ایرنا، واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه ۱۶ بهمن ماه وارد کشور شد و از 21 بهمن ماه واکسیناسیون آن در ایران طی مراسمی در تالار امام بیمارستان امام خمینی(ره) تهران بطور رسمی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس جمعیت کشور، سن ، جنس و بیماری های زمینه ای، افراد در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می گیرند. بر اساس این اولویت بندی افراد بالای 64 سال و افرادی که مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند، برای تزریق واکسن در اولویت قرار می گیرند. به این ترتیب چون بیماران دیابتی جز این دسته می باشند، برای تزریق واکسن کرونا در اولویت قرار می گیرند.

به این ترتیب طبق برنامه ای تدوین شده تزریق واکسیناسیون در 4 فاز انجام می شود و تنها تفاوت در فازهای مختلف مربوط به زمان تزریق واکسن است و نه چیز دیگر!

واکسن کرونا

فاز اول : در فاز اول تزریق واکسن کرونا ، افزاد کادر درمان که مستقیما با بیماران سر و کار دارند، افرادی که در خانه سالمندان کار می کنند، جانبازان شیمیایی و افراد با مشکلات تنفسی بالای 50 درصد واکسینه می شود؛ به علاوه کارکنان تغسیل اموات، افراد کم توان ذهنی و جسمی.

فاز دوم : در فاز دوم تزریق واکسن کرونا سایر گروه های پرخطر مانند سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای بین 16 تا 64 سال واکسینه می شوند.

فاز سوم : در مراکز تجمعی مانند پادگان ها، زندان ها، کمپ مهاجران، معلمین، کارمندان بانک، پرسنل حمل و نقل و ... واکسیناسیون در فاز سوم انجام می شود.

و در فاز چهارم سایر افراد واکسینه می شوند.

سخن پایانی

دوستان همیشه همراه، با وجود آغاز عملیات واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا در کشور، لازم است که همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمائید تا زمان واکسیناسیون شما فرا رسد.

عزیزان دیابتی، شما جز گروه های آسیب پذیر با بیماری زمینه ای محسوب می شوید که لازم است بیشتر از سایرین مراقب خود باشید. پس تا زمان انجام واکسیناسیون تان حتی الامکان در خانه بمانید و در صورت نیاز به خروج از منزل، حتما نکات بهداشتی را رعایت فرمائید.

تگ :
کرونا,واکسن

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.