واحد نفرولوژی

واحد نفرولوژی

در داخل کلیه ها رگهای خونی کوچکی وجود دارند که حاوی سوراخ های ریزی هستند هنگام عبور خون از داخل این رگها مواد زائد خون از طریق سوراخ هاي موجود در ديواره رگ وارد لوله هاي کليوي و پس از طي مراحلي ادرار تشکيل مي شود و از طريق مثانه از بدن دفع مي شوند.

در دیابت، عروق خونی کوچک آسیب می بینند. وقتی عروق خونی کلیه ها آسیب می بینند کلیه های شما نمی توانند خونتان را به خوبی تصفیه کنند، در نتیجه بیشتر از آنچه که باید، آب و نمک در بدنتان جمع مي شود و باعث افزايش وزن و تورم قوزک پا مي شود و ممکن است پروتئين در ادرارتان ظاهر شود.

خدمات کلینیک کوروش

چگونه از ایجاد یا پیش رفت بیماری کلیه پیشگیری کنیم؟

مشکل کلیوی افراد دیابتی بیشتر به دلیل اختلال در کارکرد گلومرول ها، که در واقع محل تصفیه خون در کلیه هستند، ایجاد می گردد. افراد دیابتی باید تحت نظر متخصص نفرولوژی باشند تا دچار عوارض دیابت نشوند.

اگر هر یک از علامت های زیر که نشانه عفونت کلیه یا مثانه هستند در شما بروز کرد، به پزشک خود اطلاع دهید:

کمر درد

سوزش ادرار

تکرر ادرار

ادرار کدر یا خونی

ناتوانی در دفع ادرار، علی رغم وجود احساس مربوطه

ورزش و دیابت

در سال های اخیر سبک زندگی ها به گونه ای تغییر یافته است که افراد دچار کم تحرکی شده اند و به دنبال آن بیماری های متابولیک افزایش یافته است. بیماری دیابت یکی از انواع این بیماری ها می باشد که متاسفانه شاهد رشد آمار دیابت در میان افراد جامعه در هر سن و سالی هستیم. در کلینیک سلامت و دیابت کوروش می آموزید که چگونه می توانید با ورزش دیابت را شکست دهید.

البته انجام حرکات ورزشی در صورتی که به درستی انجام شود می تواند نتیجه ی مطلوب و رضایت بخشی را برای فرد حاصل نماید. افراد زیادی هستند که به دلیل تحرک کم و یا انجام حرکات ورزشی نادرست، دچار مشکلات فیزیکی در اندام خود از قبیل قوز گردن و کمر، انحراف در ستون فقرات و مشکلات اسکلتی می شوند.

در کلینیک سلامت و دیابت کوروش شما می توانید برای انجام حرکات و فعالیت های فیزیکی و حرکات اصلاحی از مشاوران ما کمک بگیرید.

به این ترتیب نه تنها با حرکات ورزشی مناسب خود آشنا می شوید، بلکه نحوه ی انجام صحیح آن را می آموزید. همچنین برای رفع مشکلات اسکلتی، قوز و … می توانید با متخصص حرکات اصلاحی جلسات مشاوره داشته باشید.

رژیم غذایی و دیابت

رژیم غذایی یکی از راهکارهای موثر در کنترل دیابت است. در کلینیک سلامت و دیابت کوروش، کنترل دیابت از طریق رژیم درمانی نیز انجام می شود و شما می توانید از بهترین برنامه های رژیم غذایی دیابت در این مرکز بهره مند شوید.

به علاوه، بیماران دیابتی می توانند در کلینیک کوروش با شرکت در کلاس های آموزشی اصول استفاده از داروهای خوراکی پائین آورنده قند خون، بیاموزید که چطور داروهای خود را به درستی و به موقع مصرف کنید.

پاکسازی لنفاوی

یک بخش بسیار مهم از سیستم ایمنی بدن شما، سیستم لنفاوی است که از طریق آن سموم بدن شما دفع می شود. اگر به هر دلیل گره های موجود در سیستم لنفاوی دچار گرفتگی شود، این سیستم کار خود را به درستی انجام نخواهد داد و مواد زائد و سموم به درستی از بدن دفع نمی شود و فرد دچار لنف ادم می شود.

با بهره مندی از خدمات پاکسازی لنفاوی کلینیک سلامت و دیابت کوروش شما می توانید به باز شدن گره های لنفاوی کمک کرده و تخلیه لنفاوی به درستی انجام می گیرد. به علاوه، با چگونگی کنترل لنف ادم هنگام شیمی درمانی و رادیولوژی آشنا می شوید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعت مراجعه

آدرس

نیاز به کمک دارید؟

جهت ارتباط با ما لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید.