روش درمان بواسیر چیست ؟ بیماری هموروئید چیست ؟ لیزر هموروئید

بواسیر چیست ؟ بیماری بواسیر با نام علمی هموروئید عبارتست از یک توده ی متورم و دردناک که در ناحیه ی مقعد ایجاد می شود و یکی از رایج ترین بیماری های مربوط به این ناحیه است که دارای علائم و نشانه هایی می باشد که در این مقاله به ذکر آن ها پرداخته ایم؛ همچنین علل بروز این بیماری را برای شما عزیزان آورده ایم و در مورد درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر در کلینیک کوروش شما را به طور کامل راهنمایی کرده ایم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

حتما بخوانید :

درمان شقاق یا فیشر با لیزر

آیا لیزر درمانی برای درمان درد زانو موثر است؟

لیزر اینتراستشیال برای کاهش وزن و کاهش مصرف انسولین در افراد دیابتی

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

بیماری هموروئید یا بواسیر چیست ؟

بیماری بواسیر که دارای نام علمی هموروئید یا Hemorrhoids می باشد، بر اثر کشیدگی و التهابات وریدهای بزرگ و برآمده در داخل و اطراف مقعد و قسمت تحتانی رکتوم به وجود می آید. زمانی که مویرگ ها و رگ های خونی اطراف مقعد تحت فشار زیاد قرار می گیرد،  در داخل کانال مقعد یا در دهانه مقعد ممکن است فرد با مشکل بواسیر مواجه شود که به آن بواسیر داخلی یا بواسیر خارجی گفته می شود.

چه عواملی باعث ابتلا به بواسیر یا هموروئید می شود؟

آیا می دانید عوامل موثر در بروز مشکل بواسیر یا بیماری هموروئید چیست ؟ زور زدن بیش از حد هنگام دفع مدفوع، یبوست مزمن ، نشستن طولانی مدت و همچنین مصرف مواد غذایی می باشد که فیبر کمی دارد. علاوه بر این عوامل، موارد دیگری وجود دارد که منجر به ابتلا به این بیماری می شود که عبارتند از :

  • نشستن طولانی مدت و کم تحرکی
  • چاقی و اضافه وزن بیش از حد
  • آمیزش مقعدی
  • بارداری
  • عدم نوشیدن آب به میزان کافی
  • بلند کردن اجسام و اشیاء سنگین
  • بیماری های زمینه ای مثل میکروب معده، کولیت روده و ... نیز می تواند علت ابتلا به بیماری بواسیر باشد.

هموروئید یا بواسیر

علائم بواسیر چیست ؟

از آنجا که بیماری بواسیر یا هموروئید ، فرد را در ناحیه مقعد دچار مشکل می کند و با توجه به شدت بیماری می تواند علائم و عوارض بیشتری به وجود آورد، تشخیص و درمان به موقع آن لازم و ضروری است. بر همین اساس در این بخش از مقاله شما را با علائم بواسیر یا بیماری هموروئید آشنا کرده ایم تا به محض مشاهده چنین علائمی به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خونریزی مقعدی

افرادی که به بیماری هموروئید مبتلا هستند، هنگام اجابت مزاج، از ناحیه ی مقعد خونریزی دارند، بدون اینکه دردی احساس کند؛ که این خون روی دستمال توالت یا مدفوع قابل مشاهده می باشد. بسته به میزان پیشرفت بیماری میزان خونریزی متفاوت خواهد بود.

خارش یا سوزش مقعد

یکی دیگر از علائم بیماری بواسیر ، احساس سوزش یا خارش در ناحیه مقعد است که معمولا این احساس بعد از دفع مدفوع بیشتر می شود.

وجود توده ی دردناک در ناحیه مقعد

بر اثر بیماری بواسیر ، در ناحیه ی مقعد تورم و پارگی ایجاد می شود که به مرور زمان می تواند باعث شود در آن قسمت گوشت اضافه به وجود بیاید و به یک توده ی دردناک تبدیل شود که معمولا موقع نشستن یا دفع مدفوع باعث ناراحتی فرد می شود.

احساس عدم دفع کامل مدفوع

زمانی که مدفوع در کانال مقعدی تجمع پیدا می کند، فرد نیاز به اجابت مزاج پیدا می کند؛ در افراد مبتلا به بیماری بواسیر یا هموروئید ، عملکرد دریچه ی مقعد دچار اختلال می شود و در نتیجه فرد بعد از اجابت مزاج احساس می کند دفع مدفوع به طور کامل اتفاق نیفتاده است.

تورم و درد اطراف مقعد

التهاب و احساس درد و تورم در اطراف مقعد می تواند یکی از علائم بیماری هموروئید باشد که لازم است پیگیری و یررسی شود.

بواسیر یا هموروئید

انواع بواسیر یا هموروئید چیست ؟

به طور کلی دو نوع بیماری هموروئید وجود دارد و انواع بیماری بواسیر یا هموروئید عبارتست از بواسیر داخلی و بواسیر خارجی. در ادامه به اختصار آن ها را توضیح داده ایم.

بواسیر یا هموروئید داخلی

هنگامی که رگ های خونی و مویرگ ها در ناحیه داخلی مقعد و در بخش انتهایی رکتوم دچار کشیدگی شده و پاره می شود، در ناحیه مقعد خونریزی اتفاق می افتد و به اصطلاح بواسیر یا هموروئید داخلی اتفاق می افتد. در هموروئید داخلی ، از آنجا که گیرنده های درد در داخل مقعد تعدادشان کم است، فرد در حالت عادی ممکن است ردی را احساس نکند، اما زمان دفع مدفوع با درد و خونریزی مواجه می شود.

بواسیر یا هموروئید خارجی

زمانی که رگ های خونی در ناحیه ی خارجی مقعد دچار آسیب و تخریب می شود، در اطراف مقعد التهابات و بیرون زدگی به وجود می آید که به آن بواسیر یا هموروئید خارجی گفته می شود. در این نوع بواسیر که در ناحیه ی خارجی مقعد اتفاق می افتد، چون گیرنده های درد بیشتری وجود دارد، بیمار با مشکلات و درد بیشتری مواجه می شود.

به علاوه، بیماری بواسیر را می توان بر اساس شدت و میزان پرولاپس آن ، از درجه 1 تا 4 دسته بندی کرد.

[fusion_table fusion_table_type="1" fusion_table_rows="" fusion_table_columns="" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]
بواسیردرجه 1 به نوع خفیف بواسیر یا هموروئید ، بواسیر درجه یک گفته می شود که تنها با کمی خونریزی همراه است و هیچ گونه بیرون زدگی مشاهده نمی شود.
بواسیردرجه 2 در بواسیر درجه دو اندکی بیرون زدگی هنگام دفع مدفوع اتفاق می افتد که بسیار جزیی است و مجددا به درون مقعد باز می گردد.
بواسیردرجه 3 در بواسیر درجه سه، بیرون زدگی ها به گونه ای است که با دست به درون مقعد بازگردانده می شود.
بواسیردرجه 4 در بواسیر درجه چهار که نوع شدید بواسیر است، بیرون زدگی های به گونه ای است که با دست هم قابل بازگرداندن به درون مقعد نیست و نیاز به درمان از طریق عمل جراحی دارد.
[/fusion_table]

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر : لیزر هموروئید در اصفهان

آیا می دانید عمل هموروئید با لیزر در اصفهان چگونه انجام می شود؟ درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر یک روش نسبتاً جدید برای درمان قطعی هموروئید است که در آن جریان خون هموروئیدی توسط اشعه لیزر منعقد می شود و باعث بهبود و درمان بیماری خواهد شد. در کلینیک سلامت و دیابت کوروش، درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر تراپی به صورت کاملا تخصصی انجام می شود؛ شما می توانید جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر هموروئید در اصفهان و درمان قطعی هموروئید ، با کلینیک سلامت و دیابت کوروش تماس حاصل فرمائید.

درمان بواسیر چیست

مزایای درمان هموروئید با لیزر چیست؟

درمان بواسیر با لیزر یک روش مداخله‌ ای نوآورانه است که به طور فزاینده از سوی پزشکان برای درمان هموروئید استفاده می‌شود. به علاوه این روش درمان توسط بیماران نیز مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از مزایا و فواید درمان بواسیر با لیزر عبارتند از :

در درمان بواسیر با لیزر نیازی به عمل جراحی باز نیست

درمان بواسیر با لیزر یک روش درمان غیر تهاجمی است که نیازی در آن هیچگونه برش یا جراحی باز انجام نمی شود و این به معنای عدم ایجاد زخم های عمیق بوده و دوران نقاهت کوتاه تری دارد.

کاهش خونریزی و درد ناشی از بواسیر

درمان بواسیر با لیزر به طور موثر خونریزی و درد ناشی از هموروئید را کاهش می‌دهد؛ به این ترتیب که برای درمان، اشعه لیزر با دقت و کنترل بالا روی بافت‌ های آسیب دیده در ناحیه مقعد عمل می‌کند و باعث کاهش التهاب و ترمیم سریع تر زخم های مقعدی می‌شود.

مدت زمان بهبودی سریع تر

در درمان بواسیر با لیزر ، بیماران معمولاً زمان کوتاه تری را برای بهبودی تجربه می کند. به طور کلی، زمان بازگشت به فعالیت‌ های روزمره و کاهش علایم و نشانه‌ های بیماری بواسیر ، از طریق لیزرتراپی کوتاه تر است و نسبت به روش‌ های جراحی سنتی نتایج درمان بسیار رضایت بخش تر خواهد بود.

عوارض ناشی از درمان هموروئید با لیزر کم تر است

درمان هموروئید با لیزر معمولاً با احتمال خطر کمتری از عوارض ناخواسته همراه است. با استفاده از لیزر، احتمال بروز عوارضی مانند عفونت، ناراحتی و ترشحات غیرمعمول کاهش می‌یابد.

بواسیر چیست

در بواسیر پیشرفته، لیزر تراپی بهتر جواب می دهد

برای بواسیر پیشرفته و مرحله‌ های بالاتر، درمان با لیزر می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد. اشعه لیزر قادر به ترمیم بافت‌ های بزرگ تر و رفع مشکلات پیچیده‌ تر ناشی از بواسیر است.

با این وجود لازم است بدانید درمان بواسیر با لیزر همچنان نیازمند مشورت با پزشک است. تشخیص و درمان بواسیر به روش لیزر تراپی حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

نحوه درمان بواسیر با لیزر : لیزر هموروئید

نحوه درمان بواسیر با لیزر به این صورت است که ابتدا بیمار به اتاق عمل منتقل شده و توسط متخصص بیهوشی، بیهوش می شود؛ سپس پروب لیزر در داخل هموروئید قرار می گیرد. به دلیل گرمای شدید، پرتو لیزر رگ ‌های خونی را سوزانده و باعث بسته شدن آن ها می شود؛ به این ترتیب هموروئید به سادگی کوچک می‌شود و در عین حال خطر خونریزی بیش از حد در طول انجام عمل و بعد از آن کاهش می‌یابد.

کلام پایانی : نحوه درمان بواسیر چیست ؟

در این مقاله به ذکر مطالبی پرداختیم در مورد اینکه بیماری بواسیر چیست و با چه علائم و نشانه هایی همراه است؛ همچنین گفتیم که درمان بواسیر از طریق لیزر تراپی چگونه انجام می شود. درمان قطعی هموروئید در کلینیک سلامت و دیابت کوروش از طریق لیزر هموروئید به صورت کاملا تخصصی انجام می شود. جهت دریافت نوبت مشاوره و کسب اطلاعات در مورد درمان بواسیر یا هموروئید در اصفهان در کلینیک کوروش ، با ما تماس بگیرید.

از توجه و همراهی همیشگی تان سپاسگزاریم.

تگ :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.